Powraca dotacyjny hit

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 12-02-2018, 22:00

Strumień unijnego wsparcia w wysokości 10 mln zł popłynie do firm z Opolszczyzny, które postawią na nowinki teleinformatyczne.

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) ogłosiło nabór dotacyjny dla przedsiębiorców w ramach działania 2.1.2 („Wsparcie TIK”) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Granty w wysokości od 100 tys. do 500 tys. zł będą mogli zdobyć przedstawiciele biznesu, którzy chcą rozwijać informatyczne systemy obsługi klientów usprawniające działalność firm.

— To już druga edycja konkursu. W pierwszej przedsiębiorcy złożyli aż 127 wniosków o dofinansowanie, czyli najwięcej ze wszystkich dotychczasowych naborów — mówi Roland Wrzeciono, dyrektor OCRG. Po ostrej selekcji zarząd województwa opolskiego wyłonił 49 firm. Wśród zwycięskich przedsięwzięć znalazły się m.in. mobilna platforma do szkoleń oraz system do obsługi targów wirtualnych i innowacyjne oprogramowanie laboratoryjne. Grant otrzymało m.in. przedsiębiorstwo El12 z Opola, które rozwija technologie informacyjne i komunikacyjne związane z obsługą klientów.

— Wprowadzamy czytniki kodów kreskowych, dzięki którym personel firmy będzie mógł sprawdzić, ile towaru jest w każdym z dziesięciu naszych oddziałów, jakie są parametry techniczne danego produktu i jakie ma on zastosowanie — wyjaśnia Regina Dajczak, członek zarządu El12. W obecnym konkursie na wsparcie mogą liczyć nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne wspierające współpracę przedsiębiorstw i ich bieżącą działalność oraz wykorzystujące najnowsze osiągnięcia technologiczne. Do podziału między wnioskodawców jest 10 mln zł. Mikro-, małe i średnie firmy będą mogły powalczyć o granty od 19 do 26 marca. Rozstrzygnięcie naboru planowane jest na wrzesień.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Powraca dotacyjny hit