Powrót króla fryzjerów

opublikowano: 01-02-2019, 17:00
aktualizacja: 01-02-2019, 18:00

W dzisiejszym „Pomyśle na biznes” pokażemy Wam jak prowadzi się biznes fryzjerski. Dowiemy się co jest najtrudniejsze, jak wygląda praca, kiedy zarządza się czterema salonami i co wspólnego z tym wszystkim ma król fryzjerów.

- Przez wiele lat się uczyliśmy, spotykaliśmy na szkoleniu fryzjerskim,  pracowaliśmy w wielu różnych miejscach. I nadszedł taki czas, że chcieliśmy wreszcie mieć swój salon - mówi Katarzyna Poniatowska-Miłek, współwłaścicielka Milek Design i 1909 Fryzjerzy.

- Początek to zawsze problem lokalowy. Można mieć wizję, ale trzeba mieć też konspekt całości. Oczywiście od strony fryzjerskiej mieliśmy za sobą już wiele szkoleń, sami byliśmy szkoleni i szkoliliśmy innych. Ten aspekt mieliśmy wypracowany, ale nie znaliśmy się zupełnie na biznesie - ile musimy płacić za lokal, jakie są koszty itd. Tego musieliśmy się na początku nauczyć –  wspomina Kasia.

Pierwszy salon Milek Design powstał w 2005 roku. Później pod tym szyldem otwarte zostały jeszcze dwa. Teraz Kasia z Darkiem stworzyli kolejną markę. 1909 Fryzjerzy to nowe miejsce na urodowej mapie stolicy. Inspirowane jest postacią Antoniego Cierplikowskiego, polskiego fryzjera, który wpisał się w historię fryzjerstwa strzyżeniem „na chłopczycę”.

- Salony Milek Design wywodzą się z naszego nazwiska, a marka 1909 Fryzjerzy to hołd dla naszego mentora, Antoniego Cierplikowskiego. Cierplikowski to król fryzjerów, fryzjer królów. W 1909 roku po raz pierwszy ostrzygł kobietę na krótko, a Coco Chanel dopiero później poszła za nim. Był wizjonerem i ponieważ cały czas niezwykle nas inspiruje, postanowiliśmy otworzyć markę na jego cześć i chwałę – mówi Darek Miłek, współwłaściciel Milek Design i 1909 Fryzjerzy.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu