Powstała Fundacja Rozwoju Fotografii

Ewa Bęczkowska
opublikowano: 04-03-2002, 00:00

Grupa entuzjastów sztuki fotograficznej powołała Fundację Rozwoju Fotografii. W grupie tej znaleźli się Maciej Beiersdorf, dyrektor Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Krzysztof Gierałtowski, fotograf, Mariusz Klonowski, wiceprezes Hellmann Moritz, Leszek Korzeniowski, szef działu profesjonalnego Kodak Polska, Ryszard Twarowski, właściciel sieci ProfiLab oraz Andrzej Zych, szef agencji Portfolio.

Cele fundacji to podniesienie poziomu fotografii artystycznej, wspieranie prezentacji tej formy sztuki zarówno w kraju jak i za granicą oraz lepsza współpraca z mediami. Będą one realizowane wspólnie z Galerią/Studio Gierałtowskiego.

Fundacja będzie inspirować organizowanie konkursów fotograficznych, szkoleń, seminariów i warsztatów z udziałem znanych wykładowców. Jednocześnie zamierza organizować prezentacje nowych materiałów i technologii fotograficznych, a także tworzyć reprezentatywną kolekcję polskiej fotografii współczesnej oraz otoczyć opieką prace nieżyjących już twórców.

Planowane jest również utworzenie tzw. laboratorium mistrzowskiego, które wyposażone będzie w stanowisko do własnoręcznego wykonywania powiększeń czarno-białych. Fundacja zamierza zająć się sprzedawaniem fotografii zarówno bezpośrednio jak i w Internecie. Dodatkowo wraz z Galerią/Studio Gierałtowskiego będzie organizować cykle wystaw, aukcje fotografii oraz udzielać porad w zakresie oprawy zdjęć.

Twórcy fundacji zamierzają położyć szczególny nacisk na umożliwienie polskim autorom udziału w międzynarodowych wystawach fotografii w Bratysławie i Paryżu. Planują także zorganizowanie polskiej prezentacji na Paris Photo 2003. Przy realizacji swoich celów chcą współpracować z innymi fundacjami, muzeami i galeriami oraz ministerstwami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Powstała Fundacja Rozwoju Fotografii