Powstanie zespół ds. naftociągu Odessa-Brody

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-03-2005, 13:05

Powstanie specjalny zespół roboczy, który zajmie się wszystkimi kwestiami dotyczącymi rozbudowy i dalszego funkcjonowania naftociągu Odessa-Brody - ogłosili w piątek w Kijowie premierzy Polski i Ukrainy Marek Belka i Julia Tymoszenko.

Powstanie specjalny zespół roboczy, który zajmie się wszystkimi kwestiami dotyczącymi rozbudowy i dalszego funkcjonowania naftociągu Odessa-Brody - ogłosili w piątek w Kijowie premierzy Polski i Ukrainy Marek Belka i Julia Tymoszenko.

    Tymoszenko podkreśliła na konferencji prasowej, że dla Ukrainy bardzo ważną kwestią jest przedłużenie rurociągu od polsko-ukraińskiej granicy do Gdańska.

    Premierzy rozmawiali również o możliwości dostaw energii elektrycznej z Ukrainy do Polski. Tymoszenko poinformowała, że dojdzie do wspólnej inwestycji związanej z rozszerzeniem ukraińskiej sieci energetycznej oraz budowy "specjalnej stacji dla tej sieci, która umożliwi dostawy energii do Polski".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane