Pozew za wykorzystanie botów przy sprzedaży biletów

opublikowano: 03-10-2017, 11:08
aktualizacja: 03-10-2017, 11:09

Ticketmaster pozwał Prestige Entertainment za wykorzystywanie botów do zakupów wielkiej liczby biletów na popularne imprezy.

Bot to program komputerowy wykonujący czynności w zastępstwie człowieka. Ticketmaster twierdzi, że w przypadku Prestige Entertainment takie programy kupiły nawet 40 proc. oferowanych w sieci biletów na cieszący się wielkim zainteresowaniem musical "Hamilton" w Nowym Jorku. Miały także zagarnąć ponad połowę oferowanych przez Ticketmaster biletów na walkę bokserską Mayweather-Pacquiao, która odbyła się dwa lata temu w Las Vegas.

Prestige miał korzystać nielegalnych botów nawet po tym, jak w przeszłości musiał zapłacić za takie działania 3,35 mln USD po ugodzie z prokuratorem generalnym Nowego Jorku.

W pozwie, który trafił do sądu federalnego w Los Angeles Ticketmaster żąda od Prestige Entertainment odszkodowania, a także kary finansowej. Domaga się także nakazania przez sąd pozwanej spółce zaprzestania wykorzystywania botów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Pozew za wykorzystanie botów przy sprzedaży biletów