POZNAŃSKIE DGA WYEMITUJE AKCJE

Marlena Kaczmarek
11-07-2000, 00:00

POZNAŃSKIE DGA WYEMITUJE AKCJE

5-6 mln zł uzyskanych z emisji firma zamierza przeznaczyć na e-biznes

KURS NA KONSOLIDACJĘ: Chcemy wziąć udział w działaniach konsolidacyjnych między firmami doradczymi a podmiotami z branży IT — twierdzi Andrzej Głowacki, prezes zarządu Doradztwa Gospodarczego DGA. fot. Piotr Długosz

Poznańska spółka Doradztwo Gospodarcze DGA w październiku wyemituje akcje na sumę 5-6 mln zł. Uzyskane w ten sposób środki przeznaczone zostaną na działalność firmy w zakresie e-biznesu. W październiku wystartuje też wirtualne przedsiębiorstwo oparte na bazie DGA.

Doradztwo Gospodarcze DGA z Poznania planuje w październiku tego roku rozpoczęcie publicznej emisji akcji na sumę 5-6 mln zł. Środki pozyskane tą drogą zostaną przeznaczone na działalność firmy w zakresie e-biznesu.

Zdaniem Andrzeja Głowackiego, prezesa zarządu DGA, wkrótce nastąpią działania konsolidacyjne wśród firm doradczych, także firm doradczych z podmiotami branży IT. Firma zamierza wziąć w tym procesie aktywny udział.

600 tys. zł na Internet

— Z tego powodu zwróciliśmy się do Wojciecha Cellarego z Katedry Technik Informacyjnych Akademii Ekonomicznej w Poznaniu o przygotowanie dla DGA koncepcji platformy internetowej z uwzględnionymi wymogami sterowania oprogramowaniem, w celu zarządzania dokumentami, projektami doradczymi i kompetencjami konsultantów. Do końca października zamierzamy stworzyć taki system informatyczny i dysponować takim sprzętem, który umożliwiłby korzystanie z bazy dokumentów DGA przez wszystkich uprawnionych klientów w Polsce. W ten sposób powstanie swego rodzaju wirtualne przedsiębiorstwo. DGA zamierza przeznaczyć na tę inwestycję 600-700 tys. zł — mówi Andrzej Głowacki.

Według prezesa, w pierwszej kolejności DGA zamierza wspomóc klientów w tworzeniu systemów, które będą wykorzystywać Internet jako platformę służącą wymianie informacji między przedsiębiorstwami a ich partnerami handlowymi w obszarze zamawiania dostaw.

Elektroniczna giełda

Systemy te będą integrowane z istniejącymi już u klientów systemami magazynowymi i logistycznymi. Rozwiązania mają być następnie poszerzane o funkcje tworzące społeczności branżowe tak, aby docelowo na ich podstawie powstawały portale wertykalne. DGA ma również w planach tworzenie elektronicznych giełd towarowych.

— Takie elektroniczne giełdy towarowe już istnieją, jednak te tworzone przez nas mają być dedykowane tworzeniu określonych środowisk branżowych. Prowadzimy rozmowy z kilkoma poważnymi firmami, między innymi z branży energetycznej — tłumaczy Andrzej Głowacki.

Firma Doradztwo Gospodarcze rozpoczęła działalność w marcu 1993 roku w Poznaniu. W grudniu 1999 roku kapitał własny spółki wyniósł ponad 1,8 mln zł. Grupa kapitałowa DGA składa się z firm: Doradztwo Gospodarcze DGA SA, Usługi Audytorskie DGA Sp. z o.o. oraz Kancelaria Prawna Marcin Piszcz i Partnerzy Spółka Komandytowa.

DGA SA ma zespół 40 konsultantów, do tej pory zrealizowała ponad 1000 projektów, brała udział w prywatyzacji ponad 100 firm, zrealizowała kilkadziesiąt programów restrukturyzacji oraz około 150 projektów dla podmiotów polskiej energetyki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marlena Kaczmarek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / POZNAŃSKIE DGA WYEMITUJE AKCJE