Pożyczki w Polsce wschodniej

MBE
opublikowano: 06-02-2012, 00:00

Jest nowy konkurs dla pośredników finansowych. Będzie więcej możliwości uzyskania pożyczki.

Mikro-, mali i średni przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z nowych pożyczek, udzielanych przez pośredników finansowych działających we wschodnich województwach. Pod koniec stycznia Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił bowiem konkurs na wybór pośredników, którym udzieli tzw. pożyczki globalnej. Do instytucji wspierających kapitałem przedsiębiorstwa z sektora MSP powędruje łącznie 50 mln zł z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Pożyczka globalna to kolejny, po tzw. reporęczeniach, instrument finansowy w ramach projektu „Reporęczenia i pożyczki szansą na zwiększenie finansowania zewnętrznego MSP. Instrument wsparcia funduszy poręczeniowych i pożyczkowych w Polsce Wschodniej” z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Adresowana jest przede wszystkim do funduszy pożyczkowych, które prowadzą działalność lub deklarują chęć prowadzenia działalności na terenie Polski wschodniej. Przeprowadzone dotychczas w ramach projektu dwa konkursy skierowane były do funduszy poręczeniowych, którym BGK reporęcza zobowiązania. One z kolei poręczają zobowiązania małych i średnich przedsiębiorstw ze wschodu. Obecnie w Polsce wschodniej działają dwaj pośrednicy finansowi, których BGK wspiera kwotą 30 mln zł: Podkarpacki Fundusz Poręczeń Kredytowych i Warmińsko- -Mazurski Fundusz „Poręczenia kredytowe”.

50 mln zł Taka kwota trafi do pośredników z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane