PPB Ataner zbuduje obiekt wart 55 mln zł

Barbara Kwiecińska
opublikowano: 29-08-2001, 00:00

PPB Ataner zbuduje obiekt wart 55 mln zł

W pierwszych dniach września poznańska firma budowlano-deweloperska Ataner rozpocznie budowę biurowca przy Moście Dworcowym w Poznaniu. Inwestycja powstanie we współpracy z Automobilklubem Wielkopolski. Partnerzy szacują jej wartość na 50-55 mln zł.

Wszystko jest już gotowe do rozpoczęcia prac budowlanych związanych z realizacją nowego obiektu usługowo-biurowego klasy B+ przy ul. Składowej w Poznaniu, w sąsiedztwie Mostu Dworcowego. 8 sierpnia inwestorzy — poznańska firma budowlana i deweloperska PPB Ataner oraz Automobilklub Wielkopolski — uzyskali pozwolenie na budowę. Rozebrano znajdujące się na działce stare obiekty Automobilklubu. W ciągu 18 miesięcy Ataner ma wybudować 5- i 11-kondygnacyjny obiekt o powierzchni 17 tys. mkw. wraz z 2,5 poziomami podziemnego garażu.

Spółka A-A

Właścicielem działki, na której ma powstać biurowiec, jest Automobilklub Wielkopolski. Dla realizacji przedsięwzięcia zawarł on porozumienie z poznańską firmą Ataner. Do spółki Automobilklub wnosi grunt oraz dokumentację projektową, wykonaną w Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich. Jego udział szacowany jest na 10 mln zł. W zamian Automobilklub otrzyma 2000 mkw. powierzchni użytkowej na własną siedzibę oraz do wynajęcia. W części podziemnej znajdzie się m.in. niewielka stacja diagnostyczna pojazdów o wysokiej technologii obsługi, zaś na powierzchni — salon samochodowy, kawiarnia oraz placówka jednego z banków.

Pozostała część przypadnie w udziale Atanerowi, który sfinansuje budowę. Jej koszt — jak informuje Ryszard Szulc, prezes Przedsiębiorstwa Produkcyjno--Budowlanego Ataner — szacowany jest na 40-45 mln zł. Również Ataner zamierza przenieść do nowego obiektu swoją siedzibę. Dziś poszczególne służby przedsiębiorstwa rozlokowane są w czterech miejscach Poznania. Realizator zamierza wykorzystać dla siebie około 1000 mkw., a resztę przeznaczy do wynajęcia.

Atrakcyjna oferta

Prezes Szulc nie obawia się braku zainteresowania powierzchnią ze strony potencjalnych użytkowników. Biurowiec będzie miał wysoki standard i 130 miejsc parkingowych w halach podziemnych.

Obiekt jest bardzo korzystnie położony: w centrum miasta, lecz nieco z boku od jego najbardziej zagęszczonej części. W jego sąsiedztwie znajdują się dworce PKS i PKP oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie, a także park Marcinkowskiego.

Nie zabraknie miejsc postojowych wokół budynku i na znajdującym się obok parkingu buforowym dla strefy ograniczonego postoju, który inwestor będzie się starał wydzierżawić od miasta. W przyszłości ma szansę powstać tu także dodatkowy parking podziemny.

— Zakładamy przystępne ceny najmu powierzchni biurowej, według kalkulacji na poziomie 15 dolarów za mkw. (obecnie 63 zł za mkw.). Zanim skończymy budowę, która ma potrwać 18 miesięcy, sytuacja gospodarcza powinna się poprawić, a więc pojawią się nowi dzierżawcy — mówi Ryszard Szulc. Według założeń, biurowiec ma być oddany do użytku w końcu lutego 2003 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Kwiecińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PPB Ataner zbuduje obiekt wart 55 mln zł