PPK Pocztylion wchodzi do gry ze światowym gigantem

  • Materiał partnera
opublikowano: 15-09-2019, 22:00

Pocztylion-Arka PTE obiecuje, że dzięki odpowiedniemu przygotowaniu wdroży PPK w ciągu 48 godzin

Pocztylion-Arka PTE i jego akcjonariusz a zarazem światowy gigant — Invesco, zawarli umowę o współpracy. Powstał międzynarodowy zespół, który wprowadza Pracownicze Plany Kapitałowe w polskich firmach. PPK Pocztylion może przeprowadzić tę skomplikowaną operację już w ciągu 48 godzin. Jak to możliwe?

Dzięki umowie podpisanej z Invesco, Pocztylion-Arka PTE może korzystać z gromadzonego w 150 krajach doświadczenia w dostarczaniu pracownikom najlepszych rozwiązań inwestycyjnych, w ramach PPK. [FOT. ARC]
Zobacz więcej

CENNA WSPÓŁPRACA

Dzięki umowie podpisanej z Invesco, Pocztylion-Arka PTE może korzystać z gromadzonego w 150 krajach doświadczenia w dostarczaniu pracownikom najlepszych rozwiązań inwestycyjnych, w ramach PPK. [FOT. ARC]

Współpraca z gigantem

Invesco — światowy gigant, który cieszy się na tyle dużym zaufaniem, że klienci powierzyli mu zarządzanie aktywami o wartości ponad 1,2 biliona dolarów (prawie trzykrotność polskiego PKB), działa w ponad 150 krajach, zatrudniając tysiące pracowników, dzięki którym zapewnia najlepsze rozwiązania inwestycyjne. Invesco ma ugruntowane pozycje na licznych międzynarodowych rynkach funduszy zdefiniowanej daty. Uczestniczyło we wdrażaniu pracowniczych programów oszczędzania na emeryturę m.in. w Wielkiej Brytanii, Australii czy Stanach Zjednoczonych. System ten sprawdził się także w wielu innych krajach, dlatego dzisiaj Polska, czerpiąc z nich przykład, wprowadza Pracownicze Plany Kapitałowe — dotychczas najbardziej opłacalne rozwiązanie dla pracowników.

Pocztylion na potrzeby PPK powołał specjalny, międzynarodowy zespół, w skład którego wchodzą eksperci Invesco zapewniający transfer specjalistycznej wiedzy. Rozpoczęcie współpracy pomogło opracować system zarządzania, dzięki któremu Pocztylion będzie wdrażał PPK i zarządzał pieniędzmi przyszłych emerytów jeszcze efektywniej. Praktyczne kompetencje międzynarodowego partnera są niezwykle istotne. Prowadzenie powszechnych programów oszczędzania na emeryturę w formie funduszy zdefiniowanej daty wymaga innego podejścia do inwestowania, niż to, które jest obecne na polskim rynku przy większości dotychczas oferowanych produktów inwestycyjnych.

Zysk w długim terminie

Inwestycje długoterminowe, takie jak Pracownicze Plany Kapitałowe, powinny zapewniać możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa — można go osiągnąć, korzystając z odpowiednich instrumentów, które pomagają ulokować nasz kapitał z jak najwyższym zyskiem w perspektywie kilkudziesięciu lat. Dzięki współpracy ze światowym gigantem, PPK Pocztylion pozyskał specjalistyczne narzędzia matematyczno-analityczne, które pozwalają efektywnie inwestować powierzone środki oraz dokładnie szacować ryzyko.

Pocztylion-Arka PTE już do tej pory posiadało w tym względzie bogate doświadczenie: swoją działalność skupia wyłącznie na pomaganiu Polakom w czerpaniu jak najwyższych profitów przy oszczędzaniu na emeryturę — już od dwóch dekad. Według miesięcznika „Forbes” (wyd. 09/2017) OFE Pocztylion został uznany za fundusz dekady. Według rankingu OFE, przygotowanego przez analizy.pl, na koniec 2018 r. OFE Pocztylion znalazł się na pierwszym miejscu ze wszystkich OFE pod względem stopy zwrotu w relacji do ryzyka, w okresie ostatnich 12 miesięcy. Łącząc swoje siły z Invesco, jeszcze bardziej wzmacnia swoje kompetencje.

Algorytm MAAQ

PPK Pocztylion opracował innowacyjny Algorytm MAAQ to wypadkowa eksperckiej wiedzy, umiejętności zaawansowanej analizy ilościowej oraz długoletniego doświadczenia inwestycyjnego. To specjalne narzędzie które, w połączeniu z zaawansowanymi technologiami informatycznymi stosowanymi przez ekspertów („quantów”) Pocztyliona, pozwala na przeprowadzenie tysięcy symulacji scenariuszy rynkowych i odpowiedni dobór aktywów prowadzący do podejmowania optymalnych decyzji inwestycyjnych.

Spersonalizowane podejście

Pocztylion obiecuje, że dzięki odpowiedniemu przygotowaniu jest w stanie wdrożyć PPK w ciągu 48 godzin. Jak to możliwe? Efektywne wdrażanie PPK wymaga odpowiedniego podejścia.

— Służymy pomocą i wiedzą merytoryczną na każdym etapie wdrażania, w tym także w zakresie komunikacji z pracownikami oraz edukacji na temat Pracowniczych Planów Kapitałowych. To najważniejsze powody, dla których warto rozważyć ofertęPPK Pocztylion — zapewnia Adam Gola, prezes zarządu Pocztylion-Arka PTE S.A.

Przejrzyste procedury wdrożenia i działania PPK, elastyczność i indywidualne podejście — tego oczekują firmy, które wdrażają nowy system. Jest on nowością dla zarządów, działów kadr i HR, oczekują oni profesjonalnego wsparcia, zarówno w zakresie obsługi formalnej, jak i dalszego prowadzenia i zarządzania PPK. Pocztylion stworzył system, w którym jeden pracownik jest opiekunem maksymalnie 5 firm — jest to ważne nie tylko w trakcie wdrażania systemu, ale również później, w trakcie codziennej obsługi. Konieczne jest także odpowiednie wsparcie techniczne. Programów kadrowych jest wiele — do wdrożenia PPK konieczna jest ich integracja z systemem. Aby to zrobić już w ciągu 48 godzin, Pocztylion stworzył nowoczesną platformę internetową naszeppk.pl, oferującą aplikację dla pracodawców umożliwiającą podpisywanie umów o prowadzenie PPK i administrowanie tymi umowami. Narzędzie to ma ochronić pracodawcę przed niedopełnieniem obowiązków: zapewnia wsparcie w dokonywaniu wpłat i we właściwym prowadzeniu dokumentacji, służy też do przekazywania danych pomiędzy operatorem PPK a pracodawcą i pracownikiem.

Kolejnym narzędziem serwisowym jest dedykowana infolinia +48 665 770 067, +48 665 770 062. Jeżeli potrzebujemy rozmowy z konsultantami Biura Operacyjnego Funduszy — czekają oni na nas codziennie. A jak wygląda dalsza obsługa po wdrożeniu PPK? Dla każdej firmy opracowywane są specjalne plany wdrożenia. Z punktu widzenia pracowników niezwykle istotna jest także dostępność punktów informacyjnych, w których można zasięgnąć informacji dotyczącej PPK. Dzięki współpracy z Pocztą Polską PPK Pocztylion będzie obecne w większości placówek pocztowych swojego partnera. W placówkach tych, a także przez internet, będzie można dokonać nielimitowanej (w ustawie mowa tylko o dwóch) liczby bezpłatnych konwersji swoich aktywów i wpłat pomiędzy funduszami PPK Pocztylion — umożliwi to aktywnym pracownikom samodzielne kształtowanie swojej polityki inwestycyjnej. Dzięki współpracy z Invesco, dysponującym odpowiednim know-how, a także opracowaniu precyzyjnego systemu zarządzania, poprzedzonym długimi przygotowaniami — PPK Pocztylion osiąga przewagę konkurencyjną nad innymi operatorami PPK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu