Pracowity rok iFun4all

opublikowano: 10-04-2018, 22:00

Producent gier komputerowych planuje dwie premiery. Liczy na poprawę wyników.

Notowany na NewConnect producent gier iFun4all planuje wypuszczenie na rynek w tym roku dwóch gier. W drugiej połowie roku ukaże się zapowiedziana właśnie mroczna gra „Ritual” na komputery i konsole. Będzie to gra akcji 3D w osadzona w pełnym niebezpieczeństw świecie zainspirowanym przez gatunek Weird West. Całkowity budżet gry ma być niższy niż miał „Serial Cleaner”, którego premiera odbyła się w lipcu ubiegłego roku. Kosztował ponad 1 mln zł. Spółka zastanawia się, czy sama wyda grę, czy też zaangażuje zewnętrznego wydawcę.

— „Ritual” ma większy potencjał sprzedażowy ze względu na tematykę i elementy walki niż „Serial Cleaner” — mówi Michał Mielcarek, prezes iFun4all.

Kolejną tegoroczną premierą ma być wersja gry „Serial Cleaner” na platformę Ios, planowana na przełom III i IV kw. Do tej pory gra ukazała się w wersji na PC, Switch oraz konsole PS4 i Xbox. „Serial Cleaner” w wersji na Switch jeszcze w tym roku ma zadebiutować w Japonii, rozważana jest również wersja na rynek chiński. Gra nie przekroczyła jeszcze progu rentowności. W ocenie przedstawicieli iFun4all poziom sprzedaży gry przybliża jednak moment, w którym proporcje podziału przychodów między dystrybutorem i polską spółką będą bardziej korzystne dla niej. W planach produkcyjnych spółka ma jeszcze jeden nowy projekt, o szczegółach którego poinformuje wkrótce. Równolegle pracuje nad anonsowanym w styczniu „Far Peak”, który ma stanowić hołd dla polskiego himalaizmu.

Oprócz autorskich projektów studio rozważa podjęcie prac na zlecenie. W kwietniu wybiera się na misję gospodarczą do Kijowa, gdzie będzie rozmawiać o możliwym przenoszeniu na inne platformy sprzętowe gier producentów zewnętrznych. Spółka zdobyła doświadczenie w tym zakresie m.in. przy wprowadzeniu na Nintendo Switch takich tytułów jak „Red Game Without a Great Name”, „Green Game: TimeSwapper” czy „Paper Wars: Cannon Fodder Devastated”. iFun4all zakończył miniony rok z 1,34 mln zł przychodów i 0,3 mln zł straty netto.

— Plan na ten rok jest taki, żeby poprawić rezultaty — mówi prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Pracowity rok iFun4all