Pracownicy Deutsche Banku dostali „argumenty”

opublikowano: 05-02-2020, 22:00

Niemiecki bank spodziewa się „złej prasy”.

Bloomberg ujawnił, że oficjalnie wręczył swoim pracownikom skrypty, które instruują ich, co mają odpowiadać, gdy usłyszą gdzieś złe komentarze na temat swojego pracodawcy w związku z zapowiadanymi trzema premierami książek, opisujących kontrowersyjne powiązania spółki.

„Zdajemy sobie sprawię, że szum wokół zbliżających się wydarzeń medialnych może utrudnić wam nieco życie i rozumiemy, że jesteśmy odpowiedzialni za to, żeby wyposażyć was w narzędzia, które pozwolą wam swobodnie odpowiadać [na krytykę — przyp. red.]” — brzmi notatka wysłana pracownikom Deutsche Banku.

Informację ujawnił na Twitterze dziennikarz David Enrich, a potwierdził ją rzecznik banku. Chodzi m.in. o zapowiadaną przez „NYT” książkę Davida Enricha, w której reporter odsłania powiązania pomiędzy prezydentem Donaldem Trumpem a Deutsche Bankiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane