Prawnik w świecie online

opublikowano: 12-01-2016, 22:00

LegalUp to rozwiązanie, za sprawą którego prawnicy będą mogli zdobyć nowych klientów. A wszystko to w internecie.

Na rynku pojawiła się nowa platforma internetowa, która ma ułatwiać prawnikom kontakt z klientami. Na czysto rynkowych warunkach. Mowa o LegalUp, startupowym projekcie stworzonym również przez prawników — Ryszarda Manteuffela, Rafała Rzeszotarskiego i Artura Kubiaka.

Jak działa? System umożliwia klientom złożenie zlecenia online. Tu liczyć ma się przede wszystkim wygoda i szybkość; w końcu, jak przytaczają pomysłodawcy projektu, każdy z nas spędza w internecie od trzech do pięciu godzin dziennie. Kolejny krok: zlecenie jest wysyłane do prawników, których specjalizacja i doświadczenie pozwalają na realizację usługi.

Za dobór odpowiada… algorytm. Jeśli prawnik zdecyduje się na realizację danego zlecenia, wówczas akceptuje je z poziomu własnego panelu. Klient w odpowiedzi na swoje zapytanie otrzymuje maksymalnie pięć wybranych ofert. Może negocjować cenę i warunki wykonania usługi.

— Wszelkie płatności realizowane są za pośrednictwem LegalUp; pobieramy prowizję w wysokości 7,5 proc. od wartości zlecenia, w której zawarte są już wszelkie opłaty — wyjaśnia Ryszard Manteuffel. Serwis wystartował pod koniec sierpnia 2015 r. Obecnie zarejestrowanych w nim jest około 200 prawników, różnej specjalizacji. Za pośrednictwem LegalUp realizowane są już pierwsze zlecenia.

— Teraz skupiamy się przede wszystkim na zwiększeniu liczby użytkowników serwisu, zarówno po stronie prawników, jak i klientów. Chcielibyśmy, aby LegalUp posiadał w swojej bazie wyłącznie sprawdzonych prawników. Ocenę wystawiają im sami klienci; my również ich weryfikujemy — mówi Ryszard Manteuffel. W biznesplan projektu dodatkowo wpisany został outsourcing usług prawnych. W przyszłości firma chce do systemu dodać również bazę sekretarek prawnych, asystentek oraz tłumaczy.

— Planujemy, że w przyszłości LegalUp stanie się „wirtualną kancelarią prawną”. W obrębie serwisu będziemy gromadzić wszystko to, co jest potrzebne w pracy prawnika i co warto mieć pod ręką — wzory dokumentów, wirtualny kalendarz, narzędzia do zapisywania godzin pracy, do fakturowania, organizator dokumentów itd. — wymienia Ryszard Manteuffel.

Liczy, że odbiorców dla takiego produktu w kraju nie zabraknie. Z przytaczanych przez niego danych wynika, że w 2017 r. uprawnienia do wykonywania zawodu radcy prawnego czy adwokata będzie mieć ponad 53,3 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu