Precedensowy pozew na ponad 430 mln zł

PAP
opublikowano: 10-05-2012, 07:25

Emperia, jedna z największych spółek handlowych w Polsce, pozywa znanego audytora, firmę Ernst & Young. Pozew, złożony w Sądzie Arbitrażowym w Warszawie opiewa na ponad 430 mln zł, informuje „Parkiet”.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Chodzi o ubiegłoroczną transakcję sprzedaży zależnej od Emperii spółki Tradis na rzecz Eurocashu. Obie spółki zatrudniły firmę Ernst & Young do dokonania obliczeń, na podstawie których miała zostać ustalona cena sprzedaży. Jednak po kilku miesiącach audytor poinformował strony m.in., że chce zwolnienia go od odpowiedzialności za efekt prac, a wyliczenia może zrobić na podstawie innych, własnych procedur.

W ten sposób spółki zostały z własnymi, różniącymi się wycenami, co zaprowadziło je przed sąd arbitrażowy. Spór zakończył się ugodą, jednak Emperia uważa, że poniosła wymierne straty i wniosła pozew do sądu o odszkodowanie na sumę ponad 430 mln zł.

Ernst & Young twierdzi, że zarzuty są bezpodstawne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Precedensowy pozew na ponad 430 mln zł