Premier: 4 maja wznowienie rozmów koalicyjnych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-04-2006, 14:32

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział w piątek, że rozmowy związane z tworzeniem większościowej koalicji rządowej zostaną wznowione 4 maja. Szef PiS Jarosław Kaczyński powiedział dziennikarzom, że wierzy iż taka koalicja powstanie w ciągu najbliższych tygodni.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział w piątek, że rozmowy związane z tworzeniem większościowej koalicji rządowej zostaną wznowione 4 maja. Szef PiS Jarosław Kaczyński powiedział dziennikarzom, że wierzy iż taka koalicja powstanie w ciągu najbliższych tygodni.

    "Jestem przekonany, że w ciągu najbliższych tygodni dojdzie do stworzenia rzeczywiście większościowej koalicji" - powiedział premier.

    W czwartek PiS, Samoobrona i grupa parlamentarzystów, którzy opuścili klub LPR, podpisały umowę koalicyjną. Porozumienie nie daje większości w Sejmie, bo koalicja dysponuje łącznie 218 głosami, a więc do tego, aby mieć większość brakuje jej 13 głosów. Na wejście do koalicji nie zdecydowało się PSL. Rekonstrukcja gabinetu ma nastąpić 5 maja.

    Marcinkiewicz, który w piątek uczestniczył w posiedzeniu klubu PiS zapewnił dziennikarzy, że zna już nazwiska wszystkich osób, które zostaną mianowane na nowych ministrów.

    Pytany dlaczego rekonstrukcja rządu nastąpi dopiero 5 maja odpowiedział, że jest "zupełnie oczywiste", iż po "długim weekendzie" przyszły piątek jest pierwszym możliwym terminem do przeprowadzenia rekonstrukcji gabinetu. "Trudno robić rekonstrukcję rządu z godziny na godzinę" - pokreślił szef rządu.

    Dziennikarz pytali premiera, czy powstanie nowe ministerstwo gospodarki morskiej i czy jest sens w "mnożeniu resortów".

    "Nie ma sensu tworzenia resortów, po to by rozdawać stanowiska. Jest sens tak organizować prac rządu, by problemy które są ważne wyodrębniać i realizować w sposób najlepiej zorganizowany. Gospodarka morska wraz z rybołówstwem kiedyś musi się wreszcie doczekać nie tylko programu - bo taki mamy - ale także dobrej (jego) realizacji" - odpowiedział premier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane