Premier: chcemy dokonać naprawy państwa, nie chcemy trwać

Polska Agencja Prasowa SA
17-03-2006, 14:51

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w piątek, że rząd został powołany, aby dokonać naprawy państwa i będzie realizował to zadanie, do kiedy będzie to możliwe. Dodał, że nie wyobraża sobie, aby miał "trwać", bez możliwości działania.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w piątek, że rząd został powołany, aby dokonać naprawy państwa i będzie realizował to zadanie, do kiedy będzie to możliwe. Dodał, że nie wyobraża sobie, aby miał "trwać", bez możliwości działania.

    "Powołaliśmy rząd, aby dokonać naprawy państwa, by zrealizować nasz program i do kiedy będzie to możliwe będziemy to realizowali" - podkreślił na piątkowej konferencji prasowej szef rządu. "Ale tylko trwać, bez ruchu, bez możliwości wprowadzania zmian nie wydaje się możliwe. Nie po to tworzyliśmy ten rząd i ja sobie takiej pracy nie wyobrażam" - oświadczył. 

    Premier odpowiedział w ten sposób na pytanie, co musiałoby się stać, aby podał się do dymisji - zadane w kontekście powracającego tematu wcześniejszych wyborów.

    "Jeśli chodzi o sprawę związaną z toczącą się od czterech miesięcy dyskusją na temat wyborów, to jakby dobrze skojarzyć, to wydaje się bardzo możliwe, że dyskusja o nowych wyborach rozpoczęła się wtedy, kiedy skończyły się wybory" - dodał Marcinkiewicz.

    Premier pytany, o marcowy sondaż CBOS, z którego wynika że notowania rządu pogorszyły się, powiedział, że nie przywiązuje do sondaży specjalnego znaczenia.

    "Oglądam sondaże i nie powiem, że nie są dla mnie ważne,  ale nie przykładam do nich jakiegoś specjalnego znaczenia" - powiedział szef rządu. "Kierowanie rządem nie jest po to, aby były dobre lub złe sondaże" - dodał. Jego zdaniem, wyniki, jakie rząd ma w sondażach nie są złe.

    Po czterech miesiącach funkcjonowania rządu Kazimierza Marcinkiewicza opinie o jego gabinecie znacząco się  pogorszyły się, choć nadal pozostają w przeważającej mierze pozytywne - podaje CBOS w najnowszym sondażu.

    48 proc. pytanych to zwolennicy rządu (w lutym było to 53 proc.), 15 proc. to przeciwnicy (w lutym - 12 proc.), a 30 proc. ma stosunek obojętny (w lutym 28 proc.).

    60 proc. ankietowanych przez CBOS jest zadowolonych, że na czele rządu stoi Kazimierz Marcinkiewicz (w lutym 63 proc.). 18 proc. nie akceptuje Marcinkiewicza na tym stanowisku ( w lutym 15 proc.). 22 proc. nie ma zdania. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 3-6 marca, na reprezentatywnej losowej, 1081-osobowej próbie dorosłych Polaków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier: chcemy dokonać naprawy państwa, nie chcemy trwać