Premier nie przyjął dysmisji ministra spraw wewnętrznych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-05-2005, 12:51

Premier Marek Belka nie przyjął w środę dymisji ministra spraw wewnętrznych i administracji Ryszarda Kalisza - poinformował PAP rzecznik rządu Dariusz Jadowski. Jadowski powiedział, że premier polecił Kaliszowi osobiście nadzorować pion policji w resorcie i dokończyć przegląd kadrowy w Komendzie Głównej Policji, ze szczególnym uwzględnieniem Centralnego Biura Śledczego.

Premier Marek Belka nie przyjął w środę dymisji ministra spraw wewnętrznych i administracji Ryszarda Kalisza - poinformował PAP rzecznik rządu Dariusz Jadowski. Jadowski powiedział, że premier polecił Kaliszowi osobiście nadzorować pion policji w resorcie i dokończyć przegląd kadrowy w Komendzie Głównej Policji, ze szczególnym uwzględnieniem Centralnego Biura Śledczego.

Kalisz złożył na ręce premiera dymisję w poniedziałek tuż, po tym, jak "Gazeta Wyborcza" doniosła, że funkcjonariusze Komendy Głównej Policji współpracują z gangsterami. Podkreślał jednak wielokrotnie, że jego decyzja nie ma związku z tymi informacjami - zaprzecza im zarówno MSWiA, jak i KGP. We wtorek minister Kalisz powiedział dziennikarzom, że jego decyzja o dymisji wynikała z "przeanalizowania całokształtu spraw, które dzieją się w policji".

Chodziło m.in. o ujawnione w ostatnim czasie dwie afery związane z łódzkim i poznańskim Centralnym Biurem Śledczym. Z  łódzkiego magazynu policji zniknęło 20 kg kokainy i 24 kg heroiny, a poznańscy oficerowie CBŚ mieli handlować informacjami operacyjnymi. W związku z tymi sprawami Kalisz rozwiązał oba zarządy CBŚ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane