Premier o autopoprawce rządu do budżetu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-01-2006, 13:41

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w środę, że rząd znalazł około 1,3 mld zł na wypłatę świadczeń,wynikających z ustaw, które Sejm uchwalił pod koniec 2005 roku, m.in. w ustawie o "becikowym".

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w środę, że rząd znalazł około 1,3 mld zł na wypłatę świadczeń,wynikających z ustaw, które Sejm uchwalił pod koniec 2005 roku, m.in. w ustawie o "becikowym". 

    "Parlament uchwalił ustawy, które zwiększyły wydatki budżetu o 1 mld 300 mln zł, w tym 350 mln zł to jest tzw. drugie becikowe, które czeka jeszcze na podpis pana prezydenta. Nasza autopoprawka ułatwia parlamentowi załatwienie tej sprawy (becikowego)" - powiedział premier dziennikarzom po wyjściu z posiedzenia klubu PiS.

    Środki w budżecie pochodzą ze zmniejszenia składki do UE, w tym ok. 180 mln zł wynikających ze zmiany kursu euro; 337 mln zł - z nadpłaty składki do UE w 2005. Zmniejszone zostaną też wydatki na usługi w administracji o około 100 mln zł - dodał premier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane