Premier o głosowaniu ws. weta: Prawdziwym przegranym jest SLD

PAP
26-07-2008, 08:56

Prawdziwym przegranym jest SLD - w ten sposób premier Donald Tusk skomentował decyzję Sejmu, który w piątek podtrzymał prezydenckie weto do nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, którą przygotowała PO.

W głosowaniu udział wzięło 447 posłów. Do odrzucenia weta Sejm potrzebował większości 3/5 głosów, która w tym wypadku wynosiła 269 głosów. Za odrzuceniem weta głosowało 245 posłów, 160 było przeciw, 42 wstrzymało się od głosu.

Premier powiedział dziennikarzom w Sejmie, że nie był zaskoczony wynikiem głosowania.

Zapewnił jednocześnie, że Platforma, ani on sam osobiście nie targował się z SLD w sprawie odrzucenia weta prezydenckiego.

"Dla mediów publicznych ważne jest, aby nie były przedmiotem nieustannych handlowych targów. Z punktu widzenia PO byłoby pyrrusowym zwycięstwem targowanie się, handlowanie, a następnie dzielenia się wpływami w mediach publicznych. To na długą metę nigdy dobrze nie służył" - powiedział Tusk.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier o głosowaniu ws. weta: Prawdziwym przegranym jest SLD