Premier: oczyścimy Polskę ze służb, agentów i biurokracji

(Marek Druś)
opublikowano: 20-11-2006, 18:18

Chodzi o uproszczenie prawa dla biznesu, które powinno pomagać, zamiast ograniczać przedsiębiorców, powiedział premier.

Premier Jarosław Kaczyński, powiedział na poniedziałkowej konwencji wyborczej PiS w Nowym Sączu, że Polska zostanie oczyszczona z "oczywistych patologii" - jak określił agenturę i niektóre służby specjalne oraz nadmierną biurokrację, ograniczającą przedsiębiorczość.

J. Kaczyński wyjaśnił, że chodzi o uproszczenie prawa dla biznesu, które powinno pomagać, zamiast ograniczać przedsiębiorców i wszystkich ludzi z inicjatywą.

"Oczyścimy Polskę z oczywistych patologii, z różnych Wojskowych Służb Informacyjnych i tym podobnych struktur. I już to robimy. Oczyścimy Polskę z agentów ale jednocześnie oczyścimy z tego typu biurokracji - usuniemy tę biurokratyczną mitręgę, która tak wielu ludziom w Polsce doskwiera" - powiedział do około 500 sympatyków PiS zebranych w sali nowosądeckiego kina "Sokół".

"Program, którym my w rządzie nazywamy programem Romana Kluski: program wielkiego uproszczenia polskiego prawa dla biznesu, inwestycji, dla wszelkiej aktywności gospodarczej, zostanie przeprowadzony. Mimo wszystkich oporów i mimo tego, że nasza własna biurokracja codziennie mówi nam, że to niemożliwe. To jest możliwe i my to przeprowadzimy" - podkreślił.

"Uczynimy wszystko, aby te więzy, które tak bardzo utrudniają funkcjonowanie ludziom z inicjatywą - i tym, którzy są przedsiębiorcami, i tym, którzy po prostu chcą coś dla siebie zrobić - zostały zerwane" - zadeklarował. "W Polsce, którą budujemy, takich przypadków, jak pana Romana Kluski, którego niszczono za to, że był dobrym przedsiębiorcą, już nie będzie. Zapewniam" - dodał.

Przemawiając do zebranych na konwencji PiS przed drugą turą wyborów samorządowych, premier J. Kaczyński wskazał, że wśród szans, przed którymi stoi Polska, dostrzega szybki wzrost eksportu, który w 2007 r. powinien osiągnąć wartość 400 mld zł.

"W ciągu ostatnich dwóch lat nasz eksport rośnie o 30 proc. każdego roku. W ciągu trzech lat się podwoił. Prawdopodobnie w 2007 r. będziemy mieć dwa razy większy eksport niż w 2004 r. To będzie przeszło 400 mld zł rocznie. Naprawdę ogromna suma. A to dlatego, że otworzył się przed nami ten wielki europejski rynek. To jest też ogromna szansa" - podsumował.

J. Kaczyński zaapelował o udział w wyborach i poparcie w drugiej turze kandydata PiS na prezydenta Nowego Sącza, Ryszarda Nowaka. Jego kontrkandydatem jest Piotr Lachowicz z PO.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier: oczyścimy Polskę ze służb, agentów i biurokracji