Premier porozmawia z Marcinkiewiczem o wejściu do rządu

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 03-12-2006, 17:31

Premier zapowiedział, że w poniedziałek spotka się z Kazimierzem Marcinkiewiczem, aby rozmawiać o jego wejściu do rządu.

Premier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w poniedziałek spotka się ze swoim poprzednikiem Kazimierzem Marcinkiewiczem, aby rozmawiać o jego wejściu do rządu.

Według premiera, Marcinkiewicz poważnie bierze pod uwagę możliwość wejścia do rządu, wcześniej jednak - w ocenie J. Kaczyńskiego - musi odpocząć po trudnej kampanii w wyborach na prezydenta Warszawy.

"To nie są decyzje na za trzy, czy za cztery dni. On musi po prostu odzyskać siły, bo każdy kto go widzi z bliska, i kto zna go od lat, widzi, że on jest strasznie zmęczony. Jest człowiekiem, który ma to na twarzy" - ocenił premier.

Odnosząc się do pogłosek, że były premier i komisarz zarządzający Warszawą miałby zostać ministrem finansów, J. Kaczyński przypomniał, że funkcję tę pełni prof. Zyta Gilowska i - jak mówił - "nie ma żadnego powodu, żeby ją zmieniać. Tak że akurat w tym momencie nie jest to rozpatrywane" - zapewnił.

"Natomiast ja będę jutro rozmawiał z moim kolegą (Marcinkiewiczem - PAP) o tym, co by mógł robić w rządzie, czy chce wejść do rządu; ale po rozmowie piątkowej odniosłem wrażenie, że w każdym razie poważnie bierze to pod uwagę" - dodał premier.

Podkreślił przy tym, że Marcinkiewicz musi mieć czas na odpoczynek, nie tylko po zarządzaniu Warszawą i kampanii wyborczej, ale także po wcześniejszym pełnieniu funkcji premiera, co J. Kaczyński nazwał "naprawdę strasznie ciężką pracą". (DI, PAP)

 

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane