Premier rozmawiał z Giertychem i Lepperem

opublikowano: 08-01-2007, 17:22

Po zakończeniu spotkania Giertych i Lepper opuścili Kancelarię Premiera, nie rozmawiając z oczekującymi dziennikarzami.

Premier Jarosław Kaczyński spotkał się w poniedziałek po południu z wicepremierami - Romanem Giertychem (LPR) i Andrzejem Lepperem (Samoobrona).

Po zakończeniu spotkania Giertych i Lepper opuścili Kancelarię Premiera, nie rozmawiając z oczekującymi dziennikarzami.

Wcześniej, na konferencji prasowej, Giertych ponownie zadeklarował, że jeśli Senat nie zwiększy o dodatkowe 500 mln zł subwencji oświatowej, to jeszcze w tym tygodniu złoży dymisję ze stanowiska wicepremiera i ministra edukacji. Dodatkowe środki mają umożliwić wprowadzenie 5-procentowych podwyżek dla nauczycieli.

Szef klubu LPR Mirosław Orzechowski, jednocześnie wiceminister edukacji, zapowiedział, że jeśli dojdzie do takiej sytuacji, to wraz z Giertychem dymisję złoży także minister gospodarki morskiej Rafał Wiechecki oraz wszyscy sekretarze stanu z Ligi.

Giertych chce, by dodatkowe 500 mln zł pochodziło z dochodów państwa z podatku VAT. Mówił, że ubiegłoroczne dochody z tego tytułu były wyższe niż szacowano; jego zdaniem, nic nie wskazuje, by w tym roku było inaczej.

Według zapowiedzi Giertycha, tej sprawy miało dotyczyć popołudniowe spotkanie z premierem.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier rozmawiał z Giertychem i Lepperem