ATM Grupa, jeden z największych producentów telewizyjnych w Polsce (m.in. "Bar", "Życiowa szansa", "Świat według Kiepskich", "Awantura o kasę", "Rosyjska ruletka" i "Telewizyjne biuro śledcze") przygotowuje się do wejścia na warszawską giełdę.
Firma powstała w 1992 roku jako ATM Total Vision, działalność rozpoczynała od realizacji newsów dla regionalnej telewizji Echo. Trzy lata później, po serii dokumentów dla telewizji publicznej, przekształcono ją w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Teraz została spółką akcyjną. W 2001 roku miała 35 mln zł obrotu, w ub.r. - ok. 30 mln zł. Obecnie jest właścicielem jedynego w Polsce kompleksu do realizacji reality-show; produkowano tam m.in. "Dwa światy", "Amazonki", "Gladiatorów".
- Chcemy stworzyć nowoczesne przedsiębiorstwo, które będzie mogło działać na międzynarodowym rynku produkcji filmowej i telewizyjnej. Wejście na giełdę nam to ułatwi - mówi Tomasz Kurzewski, prezes rady nadzorczej spółki i jej współwłaściciel. Jak informuje, po ostatnich targach MIPTV w Cannes programami wrocławskiej spółki zainteresowanych jest kilkudziesięciu producentów m.in. Fremantle, Endemol i Granada.
W firmie przeprowadzono już audyt niezbędny do wnioskowania o dopuszczenie do giełdowego obrotu. Kurzewski podkreśla, że jeśli będą sprzyjające warunki rynkowe w kraju i na świecie, ATM pojawi się na giełdzie jeszcze w tym roku.
MK, PRESSERWIS