Prezent od zajączka i… Biedronki

opublikowano: 27-03-2018, 22:00

Wielu pracodawców zastanawia się, jak nagrodzić pracowników z okazji świąt. Jednym z pomysłów są karty podarunkowe.

Prawie co druga firma w Polsce, ankietowana przez Sodexo Benefits and Rewards Services, szykuje dla pracowników wielkanocne podarki, wśród których znajdą się również upominki dla dzieci. Standardem są firmowe zabawy integracyjne dla całych rodzin i paczki na święta. Ale z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się karty podarunkowe, które pozwalają najmłodszym na samodzielny wybór prezentu. Kartami z logo Sodexo można płacić m.in. w sklepach z zabawkami, dziecięcym obuwiem i odzieżą, w księgarniach, salonach z grami wideo, a także w parkach rozrywki, cukierniach i kinach.

W tradycję świątecznego obdarowywania włącza się także Biedronka, której karty podarunkowe dla biznesu dostępne są od 2015 r., a dla klientów indywidualnych od września 2017 r. Jest kilka rodzajów kart podarunkowych Jeronimo Martins Polska (JMP), w tym dla dzieci (nie można kupić alkoholu i wyrobów tytoniowych) oraz na święta (Wielkanoc i Boże Narodzenie). Minimalna kwota doładowania karty wynosi 10 zł. Karty dostępne są także w formie eKodów, czyli w wersji elektronicznej (klient biznesowy może samodzielnie dostosować grafikę na wydrukowanej wersji eKodu). Mali, lokalni przedsiębiorcy mogą kupić karty dla swoich pracowników w sklepach Biedronki i na miejscu je doładować (to samo dotyczy też wszystkich innych osób). Większe zamówienie firmowe trzeba składać w Jeronimo Martins Polska (JMP) centralnie. W Biedronce regularnie robi zakupy 81 proc. polskich gospodarstw domowych (dane PRM). Należąca do JMP sieć handlowa słynie z niskich cen i ma ponad 2,8 tys. sklepów, które znajdują się w ponad tysiącu miejscowości. © Ⓟ

93 proc. Taki odsetek obdarowanych kartami podarunkowymi Edenred jest zadowolony z ich użytkowania.

59 proc. Dla takiego odsetka kobiet najważniejszym świadczeniem płacowym jest opieka medyczna. To samo mówi 58 proc. mężczyzn badanych przez Pracuj.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu