Prezes aresztowany za oszustwa przy sprzedaży obligacji

opublikowano: 27-09-2019, 11:04
aktualizacja: 28-09-2019, 22:11

Daniel W., prezes spółki Nanotel, która do 2018 r. była notowana na NewConnect, został aresztowany za oszustwa przy sprzedaży obligacji.

Chodzi o emisje z lat 2013-2015. Daniel W. jako prezes Nanotela przeprowadzał emisje obligacji serii A-G podając przy tym nieprawdziwe dane, które wprowadzały w błąd przy ocenie zdolności spółki do spłaty zobowiązań i stanu majątkowego firmy, podała prokuratura okręgowa we Wrocławiu.

Zobacz więcej

Prawo, aresztowanie, kajdanki

ARC

Według organów ścigania, menedżer doprowadził do niekorzystnego rozporządzania mieniem obligatariuszy na kwotę co najmniej 22 mln zł.

Ale to nie wszystko, bo prokuratura utrzymuje, że Daniel W.pomimo grożącej spółce upadłości, nie mogąc zaspokoić wszystkich wierzycieli, spłacił tylko niektórych obligatariuszy.

Daniel W. usłyszał zarzuty, 19 września trafił do aresztu, ale nie przyznaje się do winy. Odmówił składania wyjaśnień.

Nanotel to teleinformatyczna spółka, która postawiona została w stan upadłości. W 2018 r. decyzją GPW jej akcje zostały wykluczone z obrotu na NewConnect.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu