Prezes: dramatyczna sytuacja finansowa FC Barcelona

opublikowano: 16-08-2021, 17:19

Prezes Joan Laporta wyznał w poniedziałek na konferencji, że sytuacja finansowa FC Barcelona, jednego z najbardziej utytułowanych hiszpańskich klubów piłkarskich, jest dramatyczna, informuje AFP.

Europejskie kluby piłkarskie znalazły się w trudnej sytuacji kiedy pandemia wymusiła wstrzymanie rozgrywania meczów, a następnie granie bez publiczności. Spadły także wpływy z transmisji telewizyjnych.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
Angel Garcia

- Sytuacja ekonomiczna i finansowa klubu budzi obawy. Sytuacja finansowa jest dramatyczna – powiedział Laporta podczas konferencji na Camp Nou.

Ujawnił, że FC Barcelona ma 1,35 mld EUR długu i musi przeznaczać 617 mln EUR na wynagrodzenia piłkarzy, czyli 25-30 proc. więcej niż rywale.

- Zacieśnimy pasa i za parę lat finanse klubu będą zdrowe – zapewnił Laporta.

Odnosząc się do odejścia z klubu największej gwiazdy, Leo Messiego, prezes powiedział, że obie strony miały nadzieję na owocne negocjacje, co jednak się nie potwierdziło.

- Zaczyna się nowa era. Krótkoterminowe perspektywy są skomplikowane, ale średnioterminowe są wspaniałe – powiedział Laporta podkreślając, że klub wraca do pracy nad rozwojem młodych piłkarzy.

W kwietniu magazyn Forbes inforował, że FC Barcelona jest najwięcej wartym klubem piłkarskim na świecie. Wyceniono go wówczas na 4,76 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AFP

Polecane