Prezes Micron: chipów będzie brakować jeszcze w 2023 roku

opublikowano: 21-10-2021, 11:58

Sanjay Mehrota, prezes amerykańskiej spółki Micron ostrzegł, że choć branża półprzewodnikowa zaczęła dostrzegać poprawę, to problemy z dostawami chipów będą zauważalne jeszcze w 2023 roku, informuje Fox Business.

- Podczas COVID popyt na sprzęt do nauki i pracy z domu, PC-ty, usługi centrów danych, chmurę obliczeniową, e-commerce, streaming wideo spowodował gwałtowny wzrost popytu na półprzewodniki – zwrócił uwagę Mehrota. - Tymczasem na początku pandemii branża motoryzacyjna zmniejszyła popyt na chipy w związku z rosnącą niepewnością dotyczącą otoczenia rynkowego w czasie COVID. Obecnie mamy sytuację, w której popyt na półprzewodniki jest mocny na całej szerokości rynku – dodał.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Szef Micron powiedział, że spółka zainwestuje ponad 150 mld USD w ciągu następnej dekady na zwiększenie produkcji pamięci oraz badania rozwojowe.

- Pamięć i przechowywanie danych są dziś fundamentem wszystkiego co zmienia nasze życie i pracę, od chmury, po smartfony i autonomiczne auta – zauważył. – To już 30 proc. branży półprzewodników i nadal szybko rośnie – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Fox Business

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane