Prezes Microsoftu naraził się kobietom

opublikowano: 10-10-2014, 11:31

Satya Nadella jest mocno krytykowany w mediach społecznościowych po tym, jak stwierdził, że kobiety nie powinny prosić o podwyżkę wynagrodzeń ale raczej polegać na karmie.

Prezes Microsoftu uczestniczył w konferencji poświęconej kobietom w branży komputerowej. Poproszono go, aby poradził kobietom, które nie są zadowolone z otrzymywanego wynagrodzenia, jak starać się dostać podwyżkę. Nadella stwierdził, że zamiast prosić o nią, kobiety powinny mieć wiarę iż podwyżkę w końcu otrzymają.

- Nie chodzi o proszenie o podwyżkę, ale świadomość i wiarę, że system da ci właściwą podwyżkę we właściwym momencie. Chodzi o dobrą karmę... To wraca, bo ktoś będzie wiedział, że to taka osoba, której mogę zaufać – powiedział urodzony w Indiach Nadella.

Wypowiedź prezesa Microsoftu, który dostaje od spółki 7 mln USD, wywołała szereg negatywnych komentarzy w mediach społecznościowych.

- Jestem przerażona jak Satya Nadella mógł radzić kobietom na konferencji Grace Hopper nie prosić o podwyżki – napisała na twitterze Julie Bort.

- Microsofcie, to twoje nowe dno – dodaje Isik Mater.
 
- Poczekam jak karma obniży cenę xboxlive – napisał Chuck Granade.

Szef Microsoftu tłumaczył się potem ze swojej wypowiedzi. Zapewnił, że jest przekonany iż kobiety i mężczyźni byli tak samo wynagradzani za taką samą pracę. 

Satya Nadella
Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AFP

Polecane