Prezes Unicredit może odejść już we wtorek

Federico Ghizzoni może zrezygnować ze stanowiska prezesa Unicredit już we wtorek, donosi Bloomberg powołując się na anonimowe źródła.

Rezygnacja prezesa największego włoskiego banku ma być spowodowana ugięciem się pod presją żądań inwestorów domagających się zmian w zarządzie.

Zobacz więcej

Federico Ghizzoni Bloomberg

We wtorek rada dyrektorów Unicredit ma spotkać się na specjalnie zwołanym posiedzeniu aby autoryzować powołanie komitetu, który zajmie się poszukiwaniem nowego prezesa, twierdzą informatorzy Bloomberga.  

Zapytany w poniedziałek o możliwość odejścia ze stanowiska Ghizzoni powiedział jedynie, że zarezerwował czas we wtorek na posiedzenie rady, które musi być jeszcze potwierdzone.

Wśród potencjalnych następców  Ghizzoniego wymienia się Marco Morelliego, szefa włoskiego biznesu Bank of America i byłego dyrektora finansowego Banca Monte dei Paschi di Siena SpA.  

Wartość rynkowa Unicredit spadła o 76 proc. od momentu przejęcia sterów w banku przez Ghizzoniego we wrześniu 2010 roku. Tylko w tym roku akcje banku staniały o 41 proc.  

W czwartek Bloomberg informował, że Unicredit rozważa możliwość sprzedaży  sprzedaż do 15 proc. akcji brokera internetowego FinecoBank i dokonuje przeglądu stanu posiadania w Polsce i Turcji wśród różnych opcji zwiększenia kapitału.

- Bank rozważa także sprzedaż akcji tureckiego Yapi ve Kredi Bankasi i Banku Pekao w Polsce (…) Nie podjęto żadnej decyzji i możliwa zmiana zarządu może wpłynąć na ocenę – informuje Bloomberg powołując się na anonimowe źródła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Banki / Prezes Unicredit może odejść już we wtorek