Prezydent apeluje o masowy udział w wyborach

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 21-10-2005, 08:46

Aleksander Kwaśniewski oświadczył, że jest mu bliżej do programu Donalda Tuska, niż Lecha Kaczyńskiego. Prezydent ponownie zaapelował do Polaków o masowy udział w głosowaniu w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Aleksander Kwaśniewski oświadczył, że jest mu bliżej do programu Donalda Tuska, niż Lecha Kaczyńskiego. Prezydent ponownie zaapelował do Polaków o masowy udział w głosowaniu w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Prezydent Kwaśniewski przekonywał w Sygnałach Dnia, że trzeba umieć korzystać z demokracji i wykorzystać szanse, które ona daje. Niech ci, którzy nie głosują uświadomią sobie, że mogą mieć realny wpływ na to, kto będzie ich prezydentem - mówił gość Jedynki. Prezydent uważa, że Polacy mają być z czego dumni. Zastrzegł jednak, że jest jeszcze wiele do zrobienia, głównie w celu zmniejszenia bezrobocia. Aleksander Kwaśniewski jest jednak przeciwny radykalizmowi, rewolucyjnym pomysłom i - jak to ujął - chodzeniu na skróty. Jest też przeciwny uprawnieniu głowy państwa do wydawania dekretów z mocą ustawy. Natomiast według prezydenta, należy się teraz skupić na poprawie jakości stanowienia prawa przez parlament.

Prezydent wyraził nadzieję, że po niedzielnych wyborach proces tworzenia koalicyjnego rządu Platformy Obywatelskiej i PiS nabierze tempa. Zdaniem prezydenta Kwaśniewskiego, ewentualna koalicja PiS-Samoobrona-LPR byłaby niedobra dla Polski, bowiem - jak zauważył - styl uprawiania polityki przez Samoobronę i Ligę Polskich Rodzin jest szkodliwy dla Polski.

Kończący kadencję prezydent powiedział, że przemyślenia nad ewentualnymi zmianami w konstytucji można byłoby podjąć 10 lat po jej uchwaleniu, w roku 2007-ym. Wcześniejsze zmiany w ustawie zasadniczej byłyby, jego zdaniem, szkodliwe i podważały autorytet konstytucji. yjną. Aleksander Kwaśniewski powtórzył, że jest przeciwko likwidacji Senatu. Dodał jednak, że wybory senatorów mogłyby się odbywać według ordynacji jednomandatowej.

Aleksander Kwaśniewski zapowiedział, że będzie wykonywał swoje obowiązki do zaprzysiężenia swego następcy. Nastąpi to 23-go grudnia. Dodał, że według niego nowy prezydent powinien pozostać w Pałacu Prezydenckim, a nie przenosić się do Belwederu. Taki zamiar wyraził Donald Tusk. Aleksander Kwaśniewski przypomniał, że Belweder jest obecnie przystosowany do celów muzealnych i reprezentacyjnych, a nie mieszkalnych. Pałac Prezydencki jest natomiast, zdaniem Aleskandra Kwaśniewskiego, wygodnym i stosownym miejscem, w którym mógłby mieszkać i pracować prezydent.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane