Prezydent Aleksander Kwaśniewski gotów jest stanąć bez żadnych wstępnych warunków przed sejmową komisją śledczą ds. PKN Orlen na posiedzeniu jawnym i w obecności mediów - takie oświadczenie prezydenta przekazała dziennikarzom we wtrek szefowa jego kancelarii Jolanta Szymanek-Deresz.
Dodała, że prezydent chciałby stanąć przed komisją jeszcze we wrześniu. W oświadczeniu prezydenta, które przeczytała Szymanek-Deresz, podkreślono, że taką decyzję Aleksander Kwaśniewski podjął dla dobra Rzeczypospolitej oraz wobec ataku kłamstw i pomówień formułowanych pod jego adresem przez niektórych członków komisji.
Prezydium sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen zadecydowało na wtorkowym posiedzeniu, że ponownie zwróci się do Kancelarii Prezydenta o przekazanie jej księgi wejść i wyjść. Prezydium komisji ustaliło także, że jej przewodniczący Józef Gruszka (PSL) wystąpi o "udostępnienie akt i przepływów finansowych" do Fundacji "Porozumienie bez barier" Jolanty Kaśniewskiej.
zig/aja mw/