Czytasz dzięki

Prezydent przewiduje trudną przyszłą koalicję

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-09-2005, 12:20

Prezydent Aleksander Kwaśniewski ocenił obecne spory między przyszłymi koalicjantami - PiS i PO - jako zapowiedź, że "jeśli ta koalicja z woli wyborców powstanie, to będzie na pewno trudna".

Prezydent Aleksander Kwaśniewski ocenił obecne spory między przyszłymi koalicjantami - PiS i PO - jako zapowiedź, że "jeśli ta koalicja z woli wyborców powstanie, to będzie na pewno trudna".

Kwaśniewski powiedział w czwartek dziennikarzom, że stawia też tezę, iż kampania prezydencka po wyborach parlamentarnych zejdzie w cień, bo pojawią się pytania o koalicję, o to kto będzie premierem, jaki będzie skład rządu. "Współczuję kandydatom na prezydenta, bo te dwa tygodnie będą dla nich wyjątkowo trudne; to oni zejdą w cień" - ocenił.

Kwaśniewski podkreślił, że wyraził poparcie dla SLD, ponieważ wspiera równowagę na polskiej scenie politycznej. I - jak dodał - jego "emocjonalne związki" z Sojuszem nie są dla nikogo niespodzianką. "Życzę polskiej lewicy - i tej skupionej w SLD i tej skupionej wokół Marka Borowskiego w SdPl - aby znalazła się w parlamencie" - podkreślił prezydent.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane