Prezydent: temat euro po wyborach parlamentarnych w 2015 r.

P AP
06-11-2014, 15:20

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w czwartek, że do tematu przyjęcia przez Polskę europejskiej waluty należy wrócić po wyborach parlamentarnych w 2015 r. Ocenił, że dzisiaj Polska nie jest do końca do tego przygotowana, informuje PAP.

Prezydent w rozmowie z dziennikarzami odniósł się do wystąpienia w Sejmie szefa MSZ Grzegorza Schetyny, który powiedział, że Polska nie rezygnuje z przystąpienia do strefy euro, ale określanie daty przyjęcia wspólnej waluty jest dziś przedwczesne.

Według Bronisława Komorowskiego ze stwierdzenia wagi procesów integracji europejskiej dla polskiej przyszłości ekonomicznej i politycznej, a także w zakresie polityki bezpieczeństwa, "powinny wynikać zwiększone wysiłki na rzecz także uzyskania przez państwo polskie odpowiednich standardów i odpowiednich osiągnięć takich, abyśmy my byli w ogóle gotowi do rozmawiania z kimkolwiek o perspektywie integracji, także w obszarze wspólnotowej polityki pieniężnej".

"Dzisiaj Polska nie jest do końca przygotowana. To jest wielkie wyzwanie, które stoi i przed obecnym rządem, i następnymi rządami" - mówił prezydent. Zaznaczył przy tym, że do tematu przyjęcia przez Polskę wspólnej waluty trzeba wrócić po wyborach parlamentarnych w 2015 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: P AP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Prezydent: temat euro po wyborach parlamentarnych w 2015 r.