Prezydent: w maju szczyt energetyczny w Polsce

opublikowano: 31-03-2007, 11:01

Szczyt energetyczny odbędzie się w Polsce w dniach 11-12 maja, bez względu na to, czy przyjedzie prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew - powiedział w sobotę w Baku prezydent Lech Kaczyński, który przebywa z dwudniową oficjalną wizytą w Azerbejdżanie.

W zaimprowizowanym na polach naftowych briefingu w Baku, Kaczyński powiedział dziennikarzom, że zaproszenie na tę konferencję przyjął prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew.

Wcześniej prezydent Kaczyński złożył kwiaty na symbolicznym grobie polskiego inżyniera pracującego w Baku, Pawła Potockiego.

Lech Kaczyński zaprosił wcześniej Nursułtana Nazarbajewa na szczyt energetyczny w Warszawie, planowany na maj, z udziałem prezydentów Azerbejdżanu, Ukrainy i Gruzji, dotyczący planów importu ropy z kierunku południowo-wschodniego, m.in. z Kazachstanu i Azerbejdżanu przez Ukrainę do Polski i dalej w kierunku Niemiec.

Nazarbajew przyjął zaproszenie, ale jak zaznaczył pod warunkiem, że na spotkaniu zapadną konkretne decyzje.

W majowej konferencji mają uczestniczyć prezydenci zainteresowanych państw. Lech Kaczyński wyraził nadzieję, że szczyt odbędzie się zgodnie z planem.

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Prezydent: w maju szczyt energetyczny w Polsce