Prezydent zaprasza do Polski

DI, PAP
opublikowano: 16-11-2012, 00:00

Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości prezydent Bronisław Komorowski skierował list do społeczności przedsiębiorców z amerykańskiej Doliny Krzemowej. Podkreśla w nim, że Polska to kraj ludzi przedsiębiorczych i innowacyjnych oraz zachęca do współpracy z naszym krajem.

„Polscy przedsiębiorcy są otwarci do współpracy. Zachęcam państwa — przedsiębiorców, inwestorów i innowatorów z Silicon Valley i Polski — do współpracy i budowy mostów pomiędzy USA i Polską" — napisał Bronisław Komorowski.

Prezydent podkreślił, że Polacy znajdują się w czołówce najlepszych programistów świata, zajmując w czołowym światowym rankingu TopCoder trzecie miejsce, tuż za Rosją i Chinami. Prezydent zwrócił też uwagę na rozwój sektora gier komputerowych w Polsce.

Dodał, że polski rząd stworzył także program TOP500 Innovators, dzięki któremu 500 najlepszych młodych naukowców z Polski będzie mogło odbyć staże w czołowych ośrodkach naukowych świata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu