Producent gier zapłaci niższe podatki

opublikowano: 25-09-2019, 07:28

Ten Square Games otrzymał interpretację indywidualną przepisów podatkowych, dzięki czemu na preferencyjnych warunkach będzie płacić CIT.

Chodzi o preferencyjne opodatkowanie dochodów wytwarzanych przez prawa własności intelektualnej - IP BOX.

Maciej Popowicz, założyciel i prezes Ten Square Games
Zobacz więcej

Maciej Popowicz, założyciel i prezes Ten Square Games

W interpretacji indywidualnej, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził prawidłowość stanowiska spółki w zakresie dwóch z trzech zagadnień, przedstawionych organowi we wniosku o wydanie interpretacji.

KIS uznał, że że tworzone i dostarczane przez spółkę gry online w szczególności na przeglądarki internetowe oraz urządzenia mobilne, w tym dodatkowe funkcjonalności takie jak na przykład: wirtualne przedmioty dostępne w aplikacjach,  udostępniane w ramach aplikacji w zamian za mikropłatności - w rozumieniu przepisów o IP Box są w całości programami komputerowymi, wytwarzanymi przez spółkę.

Ponadto KIS uznał, że ponoszone przez spółkę koszty związane z aplikacjami i funkcjami dodatkowymi, stanowią koszty działalności badawczo - rozwojowej związanej z wytworzeniem aplikacji, które w wymienionych rodzajach należy zaliczyć do kategorii kosztów kwalifikowanych zgodnie z ulgą.

Spółka we wniosku zadała również pytanie o kwalifikacje uzyskiwanych przychodów, jednakże w tym zakresie organ odmówił wydania interpretacji.

"Biorąc pod uwagę otrzymaną od KIS interpretację dotyczącą kosztów (opisaną powyżej) oraz brak interpretacji dotyczącej przychodów, Zarząd Spółki rozpoczyna pracę nad wdrożeniem stosowania ulgi IP BOX, jednak nie może obecnie precyzyjnie określić skali pozytywnego wpływu otrzymanej w dniu dzisiejszym interpretacji KIS na wynik netto Spółki. Zarząd wspólnie z doradcami pracuje nad wypracowaniem odpowiedniego modelu ujmowania przychodów związanych z kwalifikowanymi prawami pozwalającymi na korzystanie w pełni z ulgi IP BOX w roku 2019 i latach kolejnych" - podał TSG.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu