Producent kominów na NewConnect

MBL
opublikowano: 13-09-2012, 00:00

GIEŁDA

Dzisiaj na małym parkiecie pojawią się akcje Presto. Będzie to 68. debiut w tym roku oraz 415. spółka notowana na NewConnect. Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją systemów kominowych, wykorzystywanych w budownictwie mieszkaniowych. Działalność przedsiębiorstwa ogranicza się do rynku krajowego.

Kurs odniesienia na pierwszą sesję to 0,15 zł, co oznacza, że wyjściowa kapitalizacja sięga 5,1 mln zł. Z oferty prywatnej spółka zdobyła 600 tys. zł. Akcje objęło pięciu inwestorów. Te znajdujące się w rękach założycieli firmy (88,2 proc. kapitału) objęte są tzw. lock-up. Będzie obowiązywał przez 12 miesięcy i dotyczy tylko handlu na NewConnect. Walory mogą zmienić właściciela poza rynkiem.

W 2011 r. Presto zanotowało 11,5 mln zł przychodów oraz 0,5 mln zł zysku netto. Według prognoz zarządu, w tym roku przychody wzrosną do 12 mln zł, a zysk netto do 0,8 mln zł. Już zadeklarowano, że cały zarobek pójdzie na dywidendę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu