Produkcja w strefie euro wzrosła w lipcu

ARŻ, MarketWatch
opublikowano: 15-09-2021, 11:32

Pomimo zakłóceń w łańcuchach dostaw, lipcowy wzrost produkcji przemysłowej w strefie euro okazał się wyższy od oczekiwań analityków - wynika z danych opublikowanych w środę przez Eurostat.

Produkcja wzrosła o 1,5 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem. Analitycy ankietowani przez “The Wall Street Journal” spodziewali się wzrostu o 0,6 proc. Eurostat zrewidował w górę dane za czerwiec - miesięczny spadek był wówczas mniejszy i wyniósł 0,1 proc., a nie 0,3 proc. jak pierwotnie przewidywano.

W ujęciu rocznym produkcja przemysłowa wzrosła w lipcu o 7,7 proc. Ten wynik także okazał się lepszy niż oczekiwane przez ekonomistów 6 proc.

Zakłócenia w łańcuchu dostaw nadal wpływają na produkcję w niektórych sektorach, a szczególnie w motoryzacji. Analitycy oceniają, że jest mało prawdopodobne, aby napięcia całkowicie zniknęły do ​​końca tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane