Projekt dla równouprawnienia

EG
opublikowano: 17-01-2007, 00:00

Kobiety robiące karierę, mężczyźni opiekujący się dziećmi? Społeczeństwo do tego nie przywykło.

Kobiety robiące karierę, mężczyźni opiekujący się dziećmi? Społeczeństwo do tego nie przywykło.

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego, Euro- pean Movement International oraz partnerzy z sześciu krajów europejskich chcą promować równe szanse kobiet i mężczyzn, zachęcając do działań wspierających równouprawnienie przez regulacje prawne, procedury firmowe itd. Projekt Pariteia ma pokazać lokalnym, regionalnym i europejskim liderom, że obie płcie są równie dobre (choć trudno przeczyć, że się różnią).

— Kampania wspierana przez Komisję Europejską i finansowana z europejskich środków w Polsce rozpoczyna się 22 stycznia. Podpisana zostanie wówczas Karta Intencyjna Budowania Równości w Społeczeństwie Obywatelskim. Jej sygnatariuszami będą przedstawiciele świata biznesu, polityki, nauki i kultury — mówi Witold Rychłowski z SBS Experience, główny koordynator seminarium.

Partnerzy projektu Pariteia liczą na współpracę z administracją, organizacjami pozarządowymi, uczelniami, mediami i nieformalnymi liderami środowiska. Więcej informacji na: www.pariteia.org i www.kozminski.edu.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Projekt dla równouprawnienia