Promet zwiększa kapitały

DI
opublikowano: 04-10-2010, 10:40

Iławska spółka, zajmująca się handel metalami kolorowymi, zaciągnęła kredyt w wysokości 1,9 proc. Dzięki temu jej kapitał obrotowy sięga już blisko 8 mln zł.

- Działamy w branży, która wymaga ciągłego obracania pieniędzmi. Dwa kredyty pozyskane w czerwcu pozwoliły nam na zwiększenie skali prowadzonej działalności i na dynamiczny rozwój spółki. Okazało się jednak, że potrzeby naszych odbiorców, jak i możliwości dostawców znacznie przewyższyły nasze oczekiwania, dlatego  zdecydowaliśmy się na pozyskanie kolejnego kapitału w wysokości 1,9 mln zł. Wierzymy, że efektywne wykorzystanie dodatkowych pieniędzy pozwoli nam znacząco zwiększyć przychody firmy i zbliżyć się do zaplanowanych rezultatów na koniec tego roku  - mówi Rafał Ziobrowski, prezes Prometu.


W pierwszej połowie 2010 r. Promet wypracował 16,3 mln zł przychodów i 21,6 tys. zł zysku netto. Obecnie spółka prowadzi działalność w dwóch punktach : w Brzozie koło Bydgoszczy oraz Iławie.

- Strategia spółki zakłada uruchomienie działalności w kolejnych lokalizacjach na terenie całego kraju. W tej chwili spółka najpoważniej rozważa rozpoczęcie działalności w województwie wielkopolskim, pomorskim i w okolicach Katowic - mówi Rafał Ziobrowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Promet zwiększa kapitały