Proptech jedzie za wielką wodę

opublikowano: 27-10-2019, 22:00

Spółka wdroży technologię w 4 tys. amerykańskich nieruchomości. W ciągu dwóch lat planuje podwoić ich liczbę.

Obecna w 17 krajach i na czterech kontynentach polska firma Velis Real Estate Tech wkracza na amerykański rynek nieruchomości komercyjnych i przemysłowych. Flagowym produktem IT krakowskiej firmy jest platforma Singu FM, służąca do zarządzania nieruchomościami biurowymi, handlowymi i logistycznymi.

— Mechanizm produktu opiera się na chmurze obliczeniowej, rozwiązaniach mobilnych oraz technologii ioT. Innymi naszymi produktami są Singu SSD — system zarządzający bezpiecznym przepływem pojazdów i osób oraz Singu Guestbook — interaktywna recepcja — mówi Adam Penkala, wiceprezes Velis Real Estate Tech.

W Stanach Zjednoczonych rozwiązanie Singu FM zostanie wdrożone w 4 tys. obiektów. Oprogramowanie dostępne jest w 19 językach i stosowane już m.in. w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Model biznesowy firmy zakłada działanie poprzez lokalnych partnerów, dzięki którym zapewnia odbiorcom pomoc we wdrożeniu systemu, a sama koncentruje się na aktualizacjach i rozwoju produktu. Co ciekawe — ekspansja na rynek amerykański nie była nigdy nadrzędnym celem spółki.

— Poza Europą swój wzrok kierowaliśmy w stronę Bliskiego Wschodu i Azji, w tym Japonii. Rynek amerykański niejako zapukał do nas sam. Udało nam się wygrać kontrakt z klientem, który ma dużo obiektów w tamtej części globu. Chociaż Stany Zjednoczone są liderem pod względem liczby firm działających w sektorze proptech, to ponad połowa z nich skupia się na sektorze mieszkaniowym. Nieco słabiej zagospodarowany jest sektor komercyjny i przemysłowy, który wciąż ma duży potencjał — mówi Adam Penkala.

Spółka nie ujawnia nazwy amerykańskiego klienta, nie potwierdza też, że jest to Prologis — międzynarodowy właściciel, operator i deweloper nieruchomości przemysłowych i logistycznych, działający w obu Amerykach, Europie oraz Azji, z którym na początku października nawiązała współpracę. W ciągu dwóch, trzech lat krakowska firma zamierza zainwestować w Stanach Zjednoczonych kilka milionów złotych.

— W zdecydowanej większości finansujemy się sami, ale wspieramy się także dotacjami unijnymi. Dzięki eksportowi w latach 2018-19 nasze obroty wzrosły o 98-100 proc. Jesteśmy przekonani, że swoją obecność w Stanach Zjednoczonych w ciągu 24 miesięcy zwiększymy do 10-15 tys. nieruchomości — mówi wiceprezes Velis Real Estate Tech.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu