Proptech jedzie za wielką wodę

Spółka wdroży technologię w 4 tys. amerykańskich nieruchomości. W ciągu dwóch lat planuje podwoić ich liczbę.

Obecna w 17 krajach i na czterech kontynentach polska firma Velis Real Estate Tech wkracza na amerykański rynek nieruchomości komercyjnych i przemysłowych. Flagowym produktem IT krakowskiej firmy jest platforma Singu FM, służąca do zarządzania nieruchomościami biurowymi, handlowymi i logistycznymi.

— Mechanizm produktu opiera się na chmurze obliczeniowej, rozwiązaniach mobilnych oraz technologii ioT. Innymi naszymi produktami są Singu SSD — system zarządzający bezpiecznym przepływem pojazdów i osób oraz Singu Guestbook — interaktywna recepcja — mówi Adam Penkala, wiceprezes Velis Real Estate Tech.

W Stanach Zjednoczonych rozwiązanie Singu FM zostanie wdrożone w 4 tys. obiektów. Oprogramowanie dostępne jest w 19 językach i stosowane już m.in. w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Model biznesowy firmy zakłada działanie poprzez lokalnych partnerów, dzięki którym zapewnia odbiorcom pomoc we wdrożeniu systemu, a sama koncentruje się na aktualizacjach i rozwoju produktu. Co ciekawe — ekspansja na rynek amerykański nie była nigdy nadrzędnym celem spółki.

— Poza Europą swój wzrok kierowaliśmy w stronę Bliskiego Wschodu i Azji, w tym Japonii. Rynek amerykański niejako zapukał do nas sam. Udało nam się wygrać kontrakt z klientem, który ma dużo obiektów w tamtej części globu. Chociaż Stany Zjednoczone są liderem pod względem liczby firm działających w sektorze proptech, to ponad połowa z nich skupia się na sektorze mieszkaniowym. Nieco słabiej zagospodarowany jest sektor komercyjny i przemysłowy, który wciąż ma duży potencjał — mówi Adam Penkala.

Spółka nie ujawnia nazwy amerykańskiego klienta, nie potwierdza też, że jest to Prologis — międzynarodowy właściciel, operator i deweloper nieruchomości przemysłowych i logistycznych, działający w obu Amerykach, Europie oraz Azji, z którym na początku października nawiązała współpracę. W ciągu dwóch, trzech lat krakowska firma zamierza zainwestować w Stanach Zjednoczonych kilka milionów złotych.

— W zdecydowanej większości finansujemy się sami, ale wspieramy się także dotacjami unijnymi. Dzięki eksportowi w latach 2018-19 nasze obroty wzrosły o 98-100 proc. Jesteśmy przekonani, że swoją obecność w Stanach Zjednoczonych w ciągu 24 miesięcy zwiększymy do 10-15 tys. nieruchomości — mówi wiceprezes Velis Real Estate Tech.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane