Prospekt grupy Enea ma być opublikowany 30 czerwca - źródło

Internet Securities
23-06-2005, 16:43

Publikacja prospektu emisyjnego grupy energetycznej Enea SA jest planowana na 30 czerwca, dowiedziała się w czwartek agencja ISB. Najbardziej prawdopodobny termin dopuszczenia Enei do publicznego obrotu to poniedziałek, 27 czerwca, jednak nie jest wykluczone, że stanie się to już w piątek.

Publikacja prospektu emisyjnego grupy energetycznej Enea SA jest planowana na 30 czerwca, dowiedziała się w czwartek agencja ISB. Najbardziej prawdopodobny termin dopuszczenia Enei do publicznego obrotu to poniedziałek, 27 czerwca, jednak nie jest wykluczone, że stanie się to już w piątek.

„Publikacja prospektu jest planowana na 30 czerwca” – powiedziała ISB osoba zbliżona do emisji.

Według niej, najbardziej prawdopodobnym terminem dopuszczenia do publicznego obrotu w trybie obiegowym przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) jest poniedziałek.

ISB dowiedziała się w czwartek w Ministerstwie Skarbu Państwa (MSP), że tego dnia została złożona w komisji kolejna aktualizacja prospektu Enei.

Rozmówca ISB z resortu skarbu potwierdził, że najbardziej prawdopodobnym terminem dopuszczenia jest poniedziałek.

Według wcześniejszych planów Enea miała być dopuszczona w czwartek, jednak KPWiG poprosiła o uzupełnienie dokumentów.

Prospekt Enei przewiduje ofertę akcji z podniesienia kapitału. Z ustaleń ISB wynika, że MSP planowało podwyższenie kapitału o maksymalnie 10%, a środki z emisji mają być przeznaczone tylko i wyłącznie na zakup od Skarbu Państwa akcji Elektrowni Kozienice. Uchwała walnego zgromadzenia Enei nie wyklucza jednak przeznaczenia środków z emisji na kupno od SP ewentualnie innych producentów prądu.

W piątek zostanie dostarczona do komisji aktualizacja prospektu Elektrowni Kozienice SA, a spółka powinna być dopuszczona do publicznego obrotu na początku przyszłego tygodnia tak, aby przed końcem czerwca został wydrukowany i opublikowany prospekt, powiedział ISB rozmówca z MSP.

ISB dowiedziała się w maju, że prospekt Kozienic przewiduje, iż oferta publiczna obejmie do 35% minus 1 akcja, a 50% plus 1 akcja będzie przeznaczone dla inwestora strategicznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prospekt grupy Enea ma być opublikowany 30 czerwca - źródło