Prospekt LUG do końca marca w KNF

PAL
opublikowano: 25-01-2011, 12:41

Producent opraw oświetleniowych LUG zapowiada złożenie prospektu emisyjnego do KNF jeszcze w I kwartale br. Na II kw. br. spółka planuje przeniesienie na GPW.

Debiut na parkiecie głównym planowany jest w II kw. 2011 roku. Zmianie rynku notowań nie będzie towarzyszyć nowa emisja akcji.

Za realizację procesu dopuszczenia i wprowadzenia akcji LUG serii A, B i C do obrotu na rynku regulowanym odpowiedzialne są: Certus Capital (koordynator projektu, Equity Market Consulting Group (doradca finansowy) i Dom Maklerski AmerBrokers (firma inwestycyjna).

„Na 9 lutego br. zwołaliśmy NWZA, które zadecyduje o przejściu na Międzynarodowe Standardy Rachunkowości. Do tego czasu zakończymy już większą część prac nad prospektem, dlatego też samo złożenie prospektu nie powinno nastąpić później niż do końca I kwartału. Przy przejściu na rynek głównie nie planujemy nowej emisji akcji. Główni akcjonariusze nie chcą rozwadniać posiadanych udziałów. Ponadto, ewentualne nowe emisje akcji będziemy brać pod uwagę jedynie, gdy pojawi się cel inwestycyjny istotny dla dalszego rozwoju Spółki. Sądzimy, że po przejściu na parkiet główny, nasze akcje staną się atrakcyjne dla inwestorów, którzy nie interesują się spółkami z rynku alternatywnego. Szczególnie zależy nam na inwestorach instytucjonalnych, inwestujących długoterminowo.” – mówi Ryszard Wtorkowski, prezes LUG.

Grupa kapitałowa LUG miała w III kwartale ub.r. 20,5 mln zł przychodów ze sprzedaży i 508 tys. zł zysku netto, w porównaniu do odpowiednio 14,5 mln zł przychodów i 1 mln zł straty netto w analogicznym okresie 2009 roku. Narastająco po dziewięciu miesiącach 2010 roku Grupa LUG S.A. miała 55,5 mln zł przychodów, tj. o 26% więcej niż w analogicznym okresie 2009 roku. Zysk netto wyniósł 639 tys. zł w porównaniu do 2,6 mln straty w 2009 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prospekt LUG do końca marca w KNF