Prospekt Rank Progress prawie gotowy

ES
opublikowano: 14-01-2008, 00:00

Deweloperska spółka jest na finiszu przygotowań do giełdowego debiutu. Zamierza do grudnia wydać na inwestycje nawet 300 mln zł.

Deweloperska spółka jest na finiszu przygotowań do giełdowego debiutu. Zamierza do grudnia wydać na inwestycje nawet 300 mln zł.

E.F. Rank Progress, spółka inwestycyjno-deweloperska, specjalizująca się w realizacji projektów wielkich obiektów usługowo-handlowych, jest już jedną nogą na parkiecie. Kończy prace nad prospektem emisyjnym i jeszcze w tym miesiącu złoży go w Komisji Nadzoru Finansowego. Firma Profescapital, która jest doradcą przy pracach nad prospektem, szacuje ofertę publiczną legnickiej spółki na poziomie 500 mln zł.

Dla Rank Progress będzie to rok inwestycji. W tegorocznym budżecie firma zarezerwowała na nie 260-300 mln zł. Przewiduje zakończenie kilkunastu projektów. Część z nich ma charakter krótkoterminowy, z przeznaczeniem do sprzedaży m.in. międzynarodowym operatorom wielkich sieci handlowych, tj. Carrefour, Leroy Merlin, IKEA. Pozostała część to projekty długoterminowe, realizowane z przeznaczeniem pod wynajem przez spółkę lub we współpracy z sieciowym operatorem.

— Zamierzamy też zakończyć własne projekty, m.in. kolejny etap Galerii Piastów w Legnicy, czyli budynek o charakterze handlowo-mieszkaniowym o powierzchni 5500 mkw. W części handlowej o powierzchni 3500 mkw. znajdą się sklepy marek H&M oraz New Yorker, pozostałą część zajmą mieszkania o podwyższonym standardzie — mówi Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

— W tym roku rozpoczniemy też prace budowlane przy kilkunastu obiektach, których realizacja zakończy się w 2009 lub 2010 r. — dodaje jego wspólnik Andrzej Bartnicki.

Rank Progress istnieje od 1997 r. Zamierza zadebiutować na parkiecie w II kwartale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu