Protest przed cukrownią w Łapach

DI, PAP
opublikowano: 10-12-2007, 15:31

Kilkuset pracowników, plantatorów i mieszkańców Łap (Podlaskie) protestuje w poniedziałek przeciwko planom zamknięcia Cukrowni Łapy SA.

Ich zdaniem, to zakład w dobrej kondycji finansowej i miejsce pracy wielu rodzin, a ponadto jedyna cukrownia w tej części kraju.

Krajowa Spółka Cukrowa SA (KSC), do której należy Cukrownia Łapy SA, przyznaje, że w "jednym z wariantów restrukturyzacji" spółki jest mowa o tym zakładzie, ale nic nie jest jeszcze przesądzone. W poniedziałek po południu zbiera się Rada Nadzorcza KSC SA, która w programie obrad ma także sprawę programu restrukturyzacyjnego.

Wiec protestacyjny zorganizowano przed bramą cukrowni. Biorą w nim udział także podlascy parlamentarzyści, przedstawiciele wojewody i zarządu województwa podlaskiego. "Likwidacja nowoczesnej, jedynej na Podlasiu cukrowni?!"; "Politycy liczymy na was!" - takie napisy widnieją na transparentach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane