Prudnik wspiera młody biznes

opublikowano: 23-07-2013, 00:00

Prudnicki Inkubator Przedsiębiorczości otwiera drzwi dla przedsiębiorców z regionu. Wciąż prowadzi nabór firm.

Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik prowadzi obecnie nabór przedsiębiorców do lokalnego Inkubatora Przedsiębiorczości. Uruchomiony został właśnie drugi budynek inkubatora, przy pl. Wolności. Cieplarniane warunki do rozwoju biznesu ma tu znaleźć w sumie 12 firm, połowę z nich już przyjęto, a lokatorzy powoli zaczynają zasiedlać budynek. Będą w większości prowadzić biznes w obszarze turystyki i rekreacji, choć przy naborze nie określono listy preferowanych branż (może to natomiast sugerować rozkład powierzchni najmu). Dodatkowe dwa miejsca czekają na przedsiębiorców w pierwszym, uruchomionym na początku grudnia 2012 r., budynku inkubatora przy pl. Zamkowym. Ten obiekt może pomieścić łącznie 35 firm.

Jak twierdzi Ryszard Zwojewski, kierownik Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik, preferencyjne warunki, jakie oferuje inkubator, stanowią solidne wsparcie dla rozwoju biznesu w regionie, a przez to również rynku pracy. W ciągu ostatniego półrocza zatrudnienie znalazło tu ponad 40 osób. W mieście, z którego mieszkańcy coraz częściej wyjeżdżająw poszukiwaniu pracy, to dość dużo. A rozpoczynane w inkubatorze biznesy, bez dodatkowego wsparcia, najpewniej nie poradziłyby sobie same na rynku. Wielu przedsiębiorców na starcie nie mogłoby pozwolić sobie na wynajem powierzchni biurowej na czysto komercyjnych warunkach. Koszt najmu lokali w inkubatorze wynosi 3 zł za metr kwadratowy miesięcznie (doliczyć do tego należy opłaty za media oraz podatek od nieruchomości).

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.inkubatory.prudnik.pl e-mail: inkubatory@prudnik.pl ryszard.zwojewski@prudnik.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu