Prywatni atakują

Marcin Goralewski
opublikowano: 09-05-2006, 00:00

Grupa osób związana z Lubawą kupiła akcje Lenteksu. Wczoraj zażądała zwołania zgromadzenia i emisji „tanich akcji”.

Coraz więcej wiadomo o przyczynach ostatnich, niezwykle mocnych wzrostów ceny akcji Lenteksu, giełdowego producenta włóknin i wykładzin. Podczas wczorajszej sesji zarząd spółki przesłał informację o wniosku dwóch nowych akcjonariuszy: Krzysztofa Fijałkowskiego i Krzysztofa Moska. Chcą oni nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, podczas którego, poza zmianami w radzie nadzorczej, ma być przegłosowana emisja akcji. Chodzi o podwyższenie kapitału o 10,89 mln walorów po cenie emisyjnej 2,15 zł z zachowaniem prawa poboru.

„Każdy dotychczasowy akcjonariusz posiadający jedną akcję spółki nabywa prawo poboru do zapisu na dwie akcje nowej emisji” — czytamy w komunikacie.

Obecnie kapitał Lenteksu dzieli się na ponad 6 mln akcji, a giełdowy kurs przekroczył 50 zł. Na początku kwietnia akcje notowane były po blisko 17 zł. Tak silny wzrost ceny został wykorzystany przez część inwestorów finansowych do sprzedaży papierów.

Także wczoraj zarząd Lenteksu poinformował, że 5-procentowy próg w kapitale spółki przekroczyła kolejna osoba fizyczna: Jacek Lukjanow. Zgromadzenie akcjonariuszy ma odbyć się w możliwie najkrótszym terminie. Osoby, które przesłały do zarządu Lenteksu wniosek o zwołanie obrad są znane rynkowi kapitałowemu. Pod koniec kwietnia zawarli porozumienie w sprawie emisji akcji Lubawy. Na ostatnim walnym zgromadzeniu posiadali łącznie 41,2 proc. głosów.

Lubawa z powodzeniem rozbudowuje grupę kapitałową. Spółka kupiła już prawie 10 proc. akcji giełdowego Protektora, producenta obuwia. Zarząd zamierza w ten sposób stworzyć podmiot, który skutecznie będzie walczyć o przetargi związane np. w wyposażeniem armii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu