Przebudują elektrownię na apartamenty

ISBnews
14-08-2015, 15:20

Mostostal Warszawa podpisał kontrakt na realizację inwestycji mieszkaniowej 'Wawrzyńca19' na krakowskim Kazimierzu, polegającej na realizacji kompleksu apartamentów w zabytkowej Elektrowni Miejskiej. Wartość inwestycji to 30,86 mln zł brutto, podała spółka.

Inwestorem jest Haven. Termin wykonania to 19 kwietnia 2017 r. 

"Inwestycja Wawrzyńca 19 to dla Mostostalu Warszawa kolejny, po Centrum Koncertowym w Toruniu, odważny i wymagający projekt. Dużym wyzwaniem jest modernizacja i przekształcanie zabytkowej elektrowni w atrakcyjny kompleks apartamentów z zachowaniem jej dawnej świetności. Sztuką jest również połączenie ducha minionej epoki z nowoczesnymi rozwiązaniami, które mają ułatwiać życie i podnieść komfort przyszłym mieszkańcom. Mamy nadzieję, że nowy obiekt wpisze się w architekturę urokliwego Kazimierza i miasta Krakowa" – powiedział dyrektor kontraktu w Mostostalu Artur Sikora, cytowany w komunikacie. 

Powstające apartamenty będą miały zróżnicowaną strukturę – od mieszkań typu studio po wielopoziomowe apartamenty i penthousy, podano również. 

Mostostal Warszawa S.A. jest aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów "pod klucz" dla partnerów krajowych i zagranicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Przebudują elektrownię na apartamenty