Przecena bitcoina pogłębiła się

opublikowano: 16-01-2018, 14:03
aktualizacja: 16-01-2018, 14:04

Kurs bitcoina spadał we wtorek nawet o 20 proc. Inwestorzy obawiają się kolejnej rundy działań regulatorów ograniczających możliwość handlu kryptowalutą.

Kurs bitcoina spadał we wtorek nawet do 11182,71 USD. Tak nisko był ostatni raz na początku grudnia. Obecnie bitcoin tanieje o blisko 12 proc. do 11989,36 USD. Spadły również kursy innych kryptowalut, ethereum o 24 proc., a Ripple aż o 33 proc.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Przecena kryptowalut to reakcja na kolejne sygnały wskazujące na możliwość dalszych działań regulatorów w kierunku ograniczenia handlu wirtualnymi pieniędzmi. W Korei Południowej prawdopodobne jest wprowadzenie całkowitego zakazu, a jest to trzeci na świecie rynek, podkreślił Neil Wilson, analityk z ETX Capital w Londynie. W Chinach władze mogą zakazać handlu kryptowalutami na scentralizowanych platformach, donosiły w ostatnich dniach agencje. Pojawiły się także doniesienia o możliwym utrudnienia handlu wirtualnym pieniądzem także w Japonii i USA.

- Wydaje się, że lekkie podejście, które umożliwiło krypto-boom wkrótce się zakończy – podkreślił Wilson.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu