Przecena dolara wyhamowała

  • Konrad Ryczko
opublikowano: 25-03-2015, 00:00

Dane z amerykańskiego rynku nieruchomości oraz o inflacji spowodowały, że dolar wyhamował trwającą od kilku dni przecenę.

Można już chyba mówić przynajmniej o tymczasowym zanegowaniu odbicia kursu EUR/USD, co było powodem m.in. spadku kursu EUR/CHF do poziomu najniższego od stycznia. Ruch na franku jest o tyle ciekawy, że nie pojawiły się w ostatnich dniach żadne nowe doniesienia ze Szwajcarskiego Banku Narodowego. Spadek na tej parze spowodował osłabienie złotego do franka o 1,2 proc.

Głównym tematem dla uczestników rynku pozostają jednak spekulacje na temat momentu rozpoczęcia podwyżek stóp przez Fed. Ostatnie stanowisko FOMC wskazywało, że pierwsza podwyżka w czerwcu jest mało prawdopodobna, jednak wszystko zależeć będzie od napływających danych. Dodatkowo, w tle obserwujemy negocjacje w sprawie pomocy dla Hellady, a właściwie realizacji zobowiązań tego kraju.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na ciekawe zachowanie węgierskiego forinta, który umocnił się po obniżce stóp przez tamtejszy bank o 15 pkt. baz. Ruch ten tłumaczyć można oczekiwaniami, że po podwyżce ratingu przez agencję S&Ptamtejsza instytucja może zdecydować się na mocniejsze luzowanie polityki pieniężnej. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Ryczko, DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu