Przecena na Wall Street

Czwartkowa sesja przyniosła spadki na amerykańskich giełdach.

Indeksy traciły na wartości reagując nieco z opóźnieniem na środowe wystąpienie prezydenta-elekta Donalda Trumpa, którego pierwszym efektem był wzrost niepewności na rynkach. Inwestorzy poczuli się rozczarowani brakiem praktycznie jakichkolwiek konkretów dotyczących gospodarki i przyszłych kroków nowej waszyngtońskiej administracji.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

W efekcie zwiększonej podaży akcji, na finiszu sesji indeks DJ IA tracił 0,32 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,21 proc. zaś technologiczny Nasdaq  przerwał serię siedmiu zwyżek z rzędu spadając o 0,29 proc.

Dostało się też dolarowi, który zszedł do najniższego poziomu od pięciu tygodni. Rosły z kolei rentowności amerykańskich papierów dłużnych.

Zniżkowały kursy akcji takich gigantów sektora technologicznego jak Microsoft i Apple, które miały z uwagi na swój udział i wielkość znaczący wpływ na wyceny indeksów S&P i NAsdaq.

Jednym z niewielu jasnych punktów na tle czerwonej sesji były walory Mercka. Wzrost notowań farmaceutycznego giganta był następstwem podniesienia rekomendacji przez kilku brokerów. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przecena na Wall Street